Ugrás a fő tartalomra
EURES (EURopean Employment Services)
Sajtócikk2020. október 8.Európai Munkaügyi Hatóság, A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás FőigazgatóságaOlvasási idő: 4 perc

Az EURES segíti Perét abban, hogy új karriert kezdjen külföldön

Pere utazása az EURES-szel akkor kezdődött, amikor ellátogatott egy spanyolországi tájékoztató rendezvényre. A rendezvény után Pere Németországba költözött és már be is fejezte szakképzése első évét.

EURES helps Pere begin a new career abroad
Pere Castellvell

Pere Castellvell, miután hazájában különböző ágazatokban dolgozott, a szálloda- és vendéglátóiparban keresett állást, amikor részt vett a spanyolországi Katalóniában megrendezett „Living and working in Germany” elnevezésű rendezvényen.

A helyszínen Pere érdeklődését fejezte ki a németországi álláslehetőségek iránt, ezért Sofia Tornikidou EURES-tanácsadóhoz irányították, aki a német szövetségi munkaügyi hivatal nemzetközi munkaközvetítési szolgálatánál (Zentrale Auslands- und Fachvermittlung, ZAV) dolgozik.

Az EURES-tanácsadó segít azonosítani a szakmai lehetőségeket

Sofia elkezdett segíteni Perének a németországi munkalehetőségek felkutatásában. Pere addig a szállodai és vendéglátóipari ágazatra összpontosított, de a megfelelő készségek és tapasztalat hiánya miatt nem talált sok lehetőséget. Sofia arra ösztönözte, hogy más területeken is keressen, és tanulószerződéses gyakorlati képzéssel szakosodjon egy másik ágazatra. Németország jól ismert szakképzési ágazatáról, Sofia pedig tudta, hogy az országban lennének lehetőségek Pere számára.

„Pályaorientációs szakemberként tanácsot adtam számára a Németországban a fiatalok számára kínálkozó szakképzési lehetőségekről” – emlékszik. „Miután bemutattam neki a németországi oktatási rendszert, azt javasoltam, hogy [pályázzon] tanulószerződéses gyakorlati képzésre. Együtt átnéztük a pályázati dokumentumokat, és beszéltünk a finanszírozási lehetőségekről.”

„Az első EURES-állásod” által nyújtott pénzügyi támogatás

Pere Sofia segítségével egy stuttgarti (Németország) vállalatnál raktárüzemeltetőként szerzett tanulószerződéses gyakorlati képzési lehetőséget. Sofia abban is segített Perének, hogy „Az első EURES-állásod” program keretében pénzügyi támogatásban részesüljön. „Az első EURES-állásod” egy foglalkoztatási mobilitási program azoknak a 18-35 év közötti uniós polgároknak, akik más uniós tagállamban keresnek munkát vagy képzési lehetőséget. A program keretében Pere pénzügyi támogatást kapott a Németországba történő áthelyezéséhez.

Új szakmai pályafutásának folytatása speciális munkakörben

Amikor Pere 2019-ben befejezte tanulószerződéses gyakorlati képzését, a vállalat lehetőséget kínált számára, hogy egy raktári logisztikai képzés révén tovább folytassa szakmai pályafutását. Pere elismeri, hogy karrierje felfelé ível, mióta Németországba költözött, és köszönetet mond az EURES-nek a támogatásért. „Köszönöm az EURES és a ZAV munkatársainak. Nagyon hálás vagyok és örülök, hogy élhetek ezzel a fantasztikus lehetőséggel, amelyet Európa biztosított számomra" – teszi hozzá. „Ez a lehetőség nagyszerű, és csak ajánlani tudom a szakképzést.”

Az EURES támogatásával Pere új készségeket és szakmai képesítést szerzett. Most tovább szeretne lépni karrierjében, ezért német és angol nyelvtudásán dolgozik, hogy felkészüljön a későbbi kihívásokra. „Még mindig van mit fejlődnöm” – mondja.

Ha Ön is 18-35 év közötti, és szeretne munkát vagy képzési lehetőséget találni egy másik uniós országban, Norvégiában vagy Izlandon, „Az első EURES-állásod” segíthet Önnek. További információért forduljon egy EURES-tanácsadóhoz vagy látogasson el a következő honlapra: https://www.yourfirsteuresjob.eu/

Kapcsolódó linkek:

„Az első EURES-állásod”

További információ:

Európai Foglalkoztatási Napok

Drop’pin@EURES

Az Ön EURES-tanácsadója

Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban

EURES állásadatbázis

Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak

EURES rendezvénynaptár

Közelgő online események

Az EURES a Facebookon

Az EURES a Twitteren

Az EURES a LinkedInen

Témák
  • Sikertörténetek
  • Ifjúság
Ágazat
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Jogi nyilatkozat

A cikkek célja az EURES portál felhasználóinak tájékoztatása az aktuális témákról és trendekről, valamint viták és viták ösztönzése. Tartalmuk nem feltétlenül tükrözi az Európai Munkaügyi Hatóság (ELA) vagy az Európai Bizottság álláspontját. Ezenkívül az EURES és az ELA nem támogatja a fent említett harmadik felek webhelyeit.