Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem21 marts 2019Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

EURES Vācijā organizē unikālu pasākumu jauniem un mērķtiecīgiem orķestra mūziķiem

Starptautisku orķestru mūziķiem Vācija ir pievilcīga vieta, kur strādāt. Šai valstij ir bagātas klasiskās mūzikas tradīcijas, un tajā ir vairāk nekā 50 filharmonijas orķestru.

EURES Germany organises unique event for aspiring orchestral musicians
Matthias Naggert (ZAV)

Atliek vien paskatīties uz šo orķestru mūziķu vārdiem, lai redzētu, ka šis ir starptautisks profesionāļu darba tirgus. Vācija, kurā ir daudz prestižu mūzikas koledžu, ir arī pievilcīga vieta, kur studēt mūziku. Tomēr šīs nozares starptautiskais raksturs nozīmē arī to, ka tiem, kuri studē Vācijā, ir jābūt gataviem darba nolūkos pārcelties uz citu valsti.

Lai pēc iespējas agrākā viņu karjeras posmā sagatavotu daudzsološus orķestra mūziķus šādai iespējai, ZAV-Künstlervermittlung (Vācijas Federālās nodarbinātības aģentūras Izpildītājmākslas profesionāļu darbā iekārtošanas dienests) sadarbībā ar Vācijas EURES valsts koordinācijas biroju (VKB) nesen organizēja unikālu pasākumu.

Plašas EURES padomdevēju konsultācijas

Aptuveni 30 mūzikas studentu, tostarp arfisti, vijolnieki, čellisti, flautisti un fagotisti, 2018. gada 29. un 30. oktobrī sapulcējās Orchesterzentrum NRW Dortmundē, lai iepazītos ar informāciju par darba iespējām Vācijā un citās valstīs.

Orchesterzentrum NRW ir četru atsevišķu mūzikas koledžu kopīgs centrs, kas 2009. gadā, kad to atklāja, bija Eiropā pirmais šāds starpuniversitāšu mācību centrs orķestra mūziķiem.

Pasākumā piedalījās EURES padomdevēji no Slovākijas, Šveices un Zviedrijas, lai sniegtu nepastarpinātu informāciju par iespējām viņu attiecīgajās valstīs. Studentiem tika pastāstīts, kā darbs citā ES dalībvalstī var sniegt vērtīgu pieredzi un kādi ir attiecīgie darba tirgi dažādajās valstīs.

“Šī pārrobežu sadarbība starp dažādiem dalībniekiem palīdzēja izsmeļoši informēt pasākumā iesaistītos studentus par taisnīgas mobilitātes jautājumu,” Lena Sundheimer no Vācijas EURES VKB.

Studenti arī uzzināja informāciju par iespējām izmantot ES mobilitātes programmas, piemēram, programmu “Tava pirmā EURES darbvieta”, kas piedāvā atbalstu 18–35 gadus veciem darba meklētājiem, kuri vēlas strādāt citā ES dalībvalstī.

“EURES var sniegt izpildītājmāksliniekiem iespēju izmantot tā tīklu savā labā”

Lai gan piedalīšanās starptautiskos pasākumos, piemēram, darba gadatirgos, EURES darbiniekiem nav nekas neierasts, šis orķestra mūziķiem paredzētais pasākums ir lielisks unikālas un mērķorientētas iniciatīvas piemērs.

Profesionālo mūziķu darba tirgū valda konkurence, un tas pastāvīgi mainās, tāpēc šāda veida pasākumi ir vēl jo vērtīgāki, kā to skaidro pasākuma organizatore Lilia Felde-Ritz no ZAV-Künstlervermittlung Ķelnē: “Mums kā orķestra mūziķu iekārtotājiem darbā ir ļoti svarīgi atrasties tuvu mūzikas koledžām un to absolventiem, lai sekotu līdzi jaunākajām norisēm darba tirgū.”

Pasākuma dalībnieks Tony Erb, EURES koordinators no Šveices Valsts ekonomikas lietu sekretariāta (SECO) Bernē, uzsvēra EURES būtisko nozīmi darba ņēmēju atbalstīšanā izpildītājmākslas nozarē: “Es uzskatu, ka izpildītājmākslinieku starptautiskā mobilitāte ir nepieciešamība un ir prātīgi, ka valstis sadarbojas, lai palīdzētu šiem māksliniekiem,” viņš norādīja. “EURES var sniegt izpildītājmāksliniekiem iespēju izmantot tā tīklu savā labā.”

Kultūras un radošās nozares piedāvā ES iedzīvotājiem daudz dažādu iespēju strādāt ārvalstīs. Daži EURES dienesti, tostarp ZAV-Künstlervermittlung, Arbetsförmedlingen Zviedrijā un Pôle emploi Francijā, piedāvā specializētas konsultācijas un darbā iekārtošanas pakalpojumus darba meklētājiem šajās nozarēs.

Ja esat mūziķis(-e) vai izpildītājmākslinieks(-ce), kuru interesē starptautiska karjera, vai darba devējs, kurš meklē prasmīgus kandidātus, ir vērts jau šodien sazināties ar savu vietējo EURES padomdevēju vai reģistrēties EURES portālā tīmekļa vietnē: https://ec.europa.eu/eures/public/index_lv.

 

Saistītās saites

ZAV-Künstlervermittlung

Tava pirmā EURES darbavieta

EURES portāls

 

Plašāka informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES vakanču datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseĀrējās EURES ziņasDarba dienas/pasākumiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.