Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis21 kovas 2019Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

EURES Vokietijos biuras organizuoja išskirtinį renginį motyvuotiems orkestrų muzikantams

Tarptautinių orkestrų muzikantams Vokietija yra patraukli vieta dirbti. Šalyje, turinčioje turtingas klasikinės muzikos tradicijas, veikia daugiau nei 50 filharmonijos orkestrų.

EURES Germany organises unique event for aspiring orchestral musicians
Matthias Naggert (ZAV)

Tereikia peržvelgti muzikantų vardus bei pavardes ir iškart tampa aišku, kad muzikos profesionalų darbo rinka yra tarptautinė. Be to, Vokietija, kurioje gausu prestižinių muzikos kolegijų, yra patraukli vieta studijuoti muziką. Tačiau dėl sektoriaus tarptautinio pobūdžio Vokietijoje studijuojantiems asmenims gali tekti darbo ieškoti užsienyje.

Kad padėtų perspektyviems muzikantams kuo anksčiau karjeroje pasirengti tokiai galimybei, Vokietijos valstybinės užimtumo tarnybos Scenos meno įdarbinimo tarnyba ZAV-Künstlervermittlung, bendradarbiaudama su Vokietijos EURES nacionaliniu koordinavimo biuru (NKB), neseniai suorganizavo išskirtinį renginį.

Išsamios EURES patarėjų konsultacijos

2018 m. spalio 29–30 d. apie 30 muzikos studentų, įskaitant arfininkus, smuikininkus, violončelininkus, fleitininkus ir fagotininkus, susirinko Dortmundo Orchesterzentrum NRW sužinoti apie įsidarbinimo galimybes Vokietijoje ir užsienyje.

Orchesterzentrum NRW – tai 2009 m. atidarytas bendras keturių atskirų muzikos kolegijų centras, kuris tapo pirmuoju tokiu keleto universitetų mokymo centru orkestrų muzikantams.

Renginyje dalyvavo EURES konsultantai iš Slovakijos, Šveicarijos ir Švedijos, kurie atvyko informuoti renginio dalyvius apie galimybes savo šalyse. Studentams jie papasakojo, kaip darbas kitoje ES valstybėje narėje gali suteikti vertingos patirties, be to, buvo pristatytos susijusios darbo rinkos įvairiose šalyse.

„Tarpvalstybinis įvairių subjektų bendradarbiavimas padėjo užtikrinti, kad dalyvavusiems studentams būtų išsamiai pristatyti įvairūs sąžiningo judumo klausimai“, – sakė Lena Sundheimer iš Vokietijos EURES NKB.

Studentai taip pat gavo informacijos apie galimybes pasinaudoti ES judumo programomis, pavyzdžiui, programa „Tavo pirmasis EURES darbas“, pagal kurią teikiama parama 18–35 metų amžiaus darbo ieškantiems asmenims, kurie nori dirbti kitoje ES valstybėje narėje.

„EURES gali suteikti galimybę atlikėjams pasinaudoti savo tinklu“

Nors dalyvavimas tarptautiniuose renginiuose, pavyzdžiui, darbo mugėse, EURES darbuotojams nėra naujiena, šis renginys orkestrų muzikantams yra puikus išskirtinės tikslinės iniciatyvos pavyzdys.

Profesionalių muzikantų darbo rinka yra konkurencinga ir nuolat kintanti, todėl tokie renginiai kaip šis yra dar vertingesni, kaip paaiškina renginio organizatorė Lilia Felde-Ritz iš tarnybosZAV-Künstlervermittlung Kelno biuro: „Mums, kaip muzikantų orkestrų įdarbinimo pareigūnams, labai svarbu būti arti muzikos kolegijų ir absolventų, kad galėtume stebėti naujausias tendencijas darbo rinkoje.“

Berne įsikūrusio Šveicarijos ekonomikos reikalų valstybės sekretoriato (SECO) EURES koordinatorius Tony Erbas pabrėžė, kad EURES tenka svarbus vaidmuo teikiant pagalbą scenos meno sektoriaus darbuotojams: „Mano nuomone, atlikėjų tarptautinis judumas yra būtinas, o šalių bendradarbiavimas siekiant jiems padėti yra prasmingas, – sakė jis. – EURES gali suteikti galimybę atlikėjams pasinaudoti savo tinklu“.

Kultūros ir kūrybos sektoriai siūlo įvairių galimybių ES piliečiams dirbti užsienyje. Kai kurios EURES tarnybos, įskaitant ZAV-Künstlervermittlung, Arbetsförmedlingen Švedijoje ir Pôle emploi Prancūzijoje, šiuose sektoriuose teikia specialias konsultavimo ir įdarbinimo paslaugas darbo ieškantiems asmenims.

Jei esate muzikantas ar atlikėjas, norintis daryti tarptautinę karjerą, arba darbdavys, kuris ieško kvalifikuotų kandidatų, susisiekite su savo vietos EURES konsultantu arba jau šiandien užsiregistruokite EURES portale: https://ec.europa.eu/eures/public/index_lt.

 

Susijusios nuorodos

ZAV-Künstlervermittlung

„Tavo pirmasis EURES darbas“

EURES portalas

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Temos
EURES geriausia praktikaIšorinės EURES naujienosDarbo dienos / renginiaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.