Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis16 May 2019Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Paskelbti kampanijos #EUmovers žinučių socialinės žiniasklaidos priemonėse konkurso laimėtojai

Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas geriausiomis pripažino penkias kampanijai #EUmovers skirtas žinutes socialinės žiniasklaidos priemonėse.

#EUmovers social media contest winners announced
EURES

2018 m. buvo minimos ES socialinės apsaugos sistemų koordinavimo taisyklių 60-osios metinės ir laisvo darbuotojų judėjimo steigiamųjų reglamentų 50-osios metinės. Šiems dviem svarbiems įvykiams paminėti Europos Komisija pakvietė piliečius, pasinaudojusius šiomis teisėmis, pasidalinti savo istorijomis socialinės žiniasklaidos priemonėse, dalyvaujant kampanijoje #EUmovers.

Štai penki konkurso laimėtojai ir jų pasakojimai:

Juho-Pekka Palomaa (Suomija)

Prieš metus mano gyvenimas pasuko tokia linkme, kad nelabai žinojau, ko tikėtis. Užbaigęs studijas šešis mėnesius buvau bedarbis, kai netikėtai sulaukiau kvietimo dirbti Estijoje. Platformoje EURES buvau paskelbęs savo gyvenimo aprašymą ir maždaug po mėnesio gavau e. pranešimą, kuriame buvo nurodyta, kad kažkas peržiūrėjo mano profilį ir atsiuntė žinutę. Tai buvo darbo pasiūlymas vykti dirbti į kaimyninę šalį, Estiją. Po pokalbio nusprendžiau pabandyti. Mažai ką žinojau apie šią šalį ar patį miestą, tik kad kalba panaši į suomių, bet skamba keisčiau. Gavau daugybę medžiagos, naudingos vykstant Estiją, ir ateitis atrodė daug žadanti. Nors atlyginimai žymiai mažesni, atrodo, jog šalis padarė didelę skaitmeninę pažangą, kad užtikrintų piliečiams kuo geresnį gyvenimą. Būdamas čia, susipažinau su vietiniais gyventojais žaisdamas stalo žaidimus, nemokamai mokiausi estų kalbos, susipažinau su kitais išeiviais, apsilankiau pas nemokamai paslaugas teikiantį šeimos gydytoją, pasirašiau dokumentus skaitmeniniu būdu ir nemokamai keliavau viešuoju transportu tarp turtingą ir seną kultūrą turinčios šalies žmonių, kalbančių anglų, estų, suomių ir rusų kalbomis. Nebegyvenu mieste, bet jis mane sužavėjo savo sena istorija ir naujomis aukštųjų technologijų sistemomis bei patogumu. O viską vainikavo galimybė būti tarp estų, kurie šiais metais šventė savo nepriklausomybės šimtmetį. Panašu, kad šios mažos tautos laukia šviesi ateitis!

Carola Bosio (Italija)

Sveiki! Tikrai manau, kad nuo 20 metų negaliu atsikratyti keliavimo po ES priklausomybės. 20-ies gyvenau Lilyje (Prancūzija) pagal dvigubą universitetinių studijų mainų programą, kuri negrįžtamai praplėtė mano akiratį. 23-ejų agyvenau Milane, kur prasidėjo mano karjera! 27-erių vieną mėnesį gyvenau Madride savo malonumui! Dabar galiu meluoti, kad kalbu ispaniškai. 28-erių gyvenau Paryžiuje (Prancūzija) dėl meilės ir darbo! Čia „meilę“ praradau, bet sutikau du „draugus visam gyvenimui“! Na gerai ... dabar man yra 38-eri, turiu vyrą ir dvejų metų dvynukus .... Gal atėjo metas sustoti? NE! Su savo dviem padūkusiais vaikučiais leidomės į europinį šeimos nuotykį! Dabar dirbu Airijos universitete ir su savimi pasiėmiau visą šeimą. MYLIU EUROPĄ.

Sheila Margaret Ward (JK)

Po ispanų ir portugalų kalbų studijų praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje Lidso universitete tapau anglų, kaip užsienio kalbos, mokytoja. Kai JK įstojo į ES, džiaugiausi, nes visada tikėjau šia idėja. Padirbusi mokytoja JK, Ispanijoje ir kitose šalyse, 1980 m. atvykau į Portugaliją, kur pradėjau dirbti Britų taryboje. Po to, kai Portugalija įstojo į ES, pirmyn ir atgal keliauti tapo paprasčiau, nes neliko muitų apribojimų. Dirbdama anglų kalbos mokytoja, dėsčiau daugeliui studentų, kurie ruošėsi mokytis pagal programą „Erasmus“, ir buvau nustebinta, kiek galimybių suteikia ši programa. Prieš išeidama į pensiją 2010 m., nuėjau į Portugalijos pensijų tarnybą. Ten užpildžiau formą, kurioje turėjau nurodyti visas ES šalis, kuriose dirbau. Ir viskas. Kai išėjau į pensiją, automatiškai pradėjau gauti pensiją iš Portugalijos, JK ir Ispanijos. Viskas vyko taip sklandžiai. Šiuo metu Portugalijoje išleidau tris dvikalbes vaikiškas knygas ir skiriu savo laiką dvikalbystei skatinti. Mes, europiečiai, turime tiek daug bendro. Kitų kalbų mokymuisi turėtų būti teikiama pirmenybė visų mokyklų sistemose.

Filipa Rodrigues (Portugalija)

Esu Europos dukra. Tikiu, kad Europai nereikalingos sienos ir kad kultūriniai skirtumai apjungia žmones... Šie skirtumai mus turtina ir padeda geriau suprasti pasaulį. Mano pirmoji kelionė buvo į Ispaniją, šalį, esančią manosios...Portugalijos kaimynystėje. Tada buvau vaikas ir keliavau su šeima. Su draugais pirmąkart nukeliavau į JK, kai studijavau aukštojoje mokykloje. Dalyvavau mokymo kursuose JK ir Graikijoje. Savo stažuotę pagal programą Erasmus+ atlikau JK. Keliavau po Italiją, Škotiją, Šveicariją, Ispaniją (ir vėl)... ir planuoju apkeliauti dar daug kitų šalių. Šiais metais nusprendžiau vykti į Airiją. Darbo ieškojau EURES portale, kur radau tai, ko norėjau. Persikeldama į Airiją, sulaukiauEURES pagalbos per visą kraustymosi procesą. Myliu šią šalį... jos istoriją, kultūrą, žmones, gamtą... Man pasisekė, kad galiu augti suvienytoje Europoje, Europoje, kuri man suteikia galimybių kiekvienąkart, kai man to reikia. Europoje, kur galiu naudotis savo teisėmis ... ir kur jaučiuosi saugi. Didžiuojuosi, kad esu Europos dukra!

Chloé Jorigny-Casteuble (Prancūzija)

Geriausi vaizdo įrašai

Esu Chloé, man – 24-eri ir aš gyvenu Belgijoje metus laiko. Šiuo metu dirbu socialinės apsaugos tarnyboje FPS Brexit klausimais :) Man patinka keliauti. Atlikau keletą stažuočių ES. Daug keliavau studijuodama ir dirbdama.

 

Susijusios nuorodos

Geriausi vaizdo įrašai

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Temos
Išorinės EURES naujienosNaujienos/pranešimai/statistikaSocialinė žiniasklaidaSėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.