Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis31 kovas 2021Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

ES pradeda naują Europos MVĮ rėmimo programą

Kovo 10 d. ES paskelbė apie MVĮ skirtą naują programą – „MobiliseSME“. Programos paskelbimo proga buvo surengtas internetinis seminaras, kuriame paaiškinta, kokią naudą gali gauti programoje dalyvaujančios įmonės. Toliau pateikta daugiau informacijos apie programą ir jos teikiamas galimybes.

EU launches new programme to support European SMEs
EURES

Per pastaruosius kelerius metus ES parengė keletą programų ir iniciatyvų, kuriomis remiamas vidinis darbuotojų judėjimas ir įmonių, ypač MVĮ, bendradarbiavimas. Iki šiol neegzistavo speciali programa, pagal kurią būtų remiami darbuotojai, keliaujantys į kitas įmones užsienyje ir tobulinantys įgūdžius. Tai paskatino sukurti „MobiliseSME“.

Kas yra „MobiliseSME“?

Finansuojama pagal EURES kryptį iš ES užimtumo ir socialinių inovacijų programos (EaSI) ir Europos Komisijos, „MobiliseSME“ yra pirmoji specialiai MVĮ darbuotojams skirta judumo programa. Ji grindžiama 2015–2017 m. sėkmingai įgyvendintu bandomuoju projektu ir ja remiamas Europos MVĮ darbuotojų komandiravimas ir bendradarbiavimas.

„Pagrindinis „MobiliseSME“ tikslas yra paskatinti ES MVĮ dirbti tarptautiniu mastu, sustiprinti jų konkurencingumą ir nustatyti bendrą ES lygmens MVĮ darbuotojų judumo metodiką, – aiškina Jose Enrique Val, „Fundacion Equipo Humano“ projektų vadovas. – Programa siekiama išnaudoti visą ES bendrosios rinkos potencialą ir vieną labiausiai vertinamą jos turtą – MVĮ, kurios sudaro 99 proc. ES įmonių.“

Kokia nauda MVĮ?

Pagal šią programą teikiama praktinė ir finansinė pagalba MVĮ organizuojant ir remiant trumpalaikius (1–6 mėn.) vizitus į kitose ES šalyse esančias MVĮ. Šias komandiruotes bendrai finansuoja Europos Komisija, skirdama mėnesines 560–1 100 EUR dotacijas, priklausomai nuo pragyvenimo išlaidų kiekvienoje šalyje. Šiomis dotacijomis padengiamos integracijos, apgyvendinimo, kelionės ir mokymo išlaidos.

Dotacijos ir komandiruotės nėra vienintelė „MobiliseSME“ dalyvaujančioms įmonėms teikiama nauda. Pagal ją rengiami specialiems poreikiams pritaikyti susitikimai, kaip platinti produktus tarptautiniu mastu. Dalyvaujančios MVĮ gali pasinaudoti plačiais tinklais, kuriems priklauso vietos kontaktiniai centrai, ir taip padidinti jų matomumą ES lygmeniu. Pagal programą MVĮ taip pat suteikiamos priemonės ir informacija, kad jos galėtų rasti verslo partnerių ES, plėsti savo verslą, produktus ir paslaugas, taip pat gerinti darbuotojų žinias, įgūdžius ir kompetencijas.

Kaip galiu dalyvauti?

Dalyvauti programoje – paprasta! Pirmiausia apsilankykite svetainėje „MobiliseSME“ ir patikrinkite, ar atitinkate reikalavimus. Tada užsiregistruokite kontaktų paieškos platformoje, kad su vietos kontaktinių centrų pagalba rastumėte tinkamą bendradarbį. Galiausiai, pagilinkite įgūdžius ir gebėjimus priimančiose įmonėse, kad sustiprintumėte savo tarptautines verslo partnerystes ES bendrojoje rinkoje. Registruotis galite internetu iki 2022 m. vidurio.

 

Susijusios nuorodos

„MobiliseSME“ svetainė

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susirasti EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

 

Temos
Verslas / VerslumasES mobilumo priemonių rinkinysDarbo dienos / renginiaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosNaujienos/pranešimai/statistika
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.