Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
EURES
Artykuł prasowy24 październik 2017Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Teraz Estonia, która sprawuje prezydencję Rady UE

Tegoroczną jesienią i zimą uwaga skupia się na Estonii, ponieważ państwo to sprawuje prezydencję Rady UE.

Estonia’s turn to shine as it hosts EU presidency
EURES Estonia

Estonia nie tylko ma szansę zaprezentować innym państwom członkowskim swoją kulturę, ale uzyskuje również możliwość pozyskania osób poszukujących pracy i promowania usług EURES na rzecz osób szukających pracy za granicą.

Jednym z głównych sposobów realizacji tego celu przez EURES Estonia jest organizacja stacjonarnych targów pracy w dniu 7 listopada w Tallinnie. Przewiduje się obecność ponad 90 lokalnych i zagranicznych pracodawców oraz około 5 000 uczestników. Swój udział potwierdzili już pracodawcy z Norwegii, Niemiec i Republiki Czeskiej, którzy chcą rekrutować kandydatów z Estonii.

Te największe estońskie targi pracy będą miały miejsce w Creative Hub w Tallinnie, gdzie odbywać się będą wszystkie oficjalne spotkania w czasie prezydencji. Podczas targów będą też prowadzone seminaria dla krajowych pracodawców w ramach inicjatywy Europejski Dzień Pracodawców, organizowanej przez europejską sieć publicznych służb zatrudnienia.

Jak twierdzi Marta Traks, krajowy koordynator EURES, praca w Estonii wiąże się z szeregiem korzyści. – Dla osób, które przenoszą się z innych krajów do pracy w Estonii, najbardziej atrakcyjna jest tutejsza kompaktowa hierarchia organizacyjna, umożliwiająca szybsze pokonywanie kolejnych szczebli kariery zawodowej niż w innych państwach – twierdzi. – Młodzi ludzie uzyskują możliwość kierowania działaniami oraz dostrzega się i docenia wkład pracowników.

Poza pracą kraj ten ma wiele do zaproponowania – dodaje Marta. – Oferuje mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu, świeżą żywność i rozległe obszary wiejskie. Osoby o różnym pochodzeniu kulturowym twierdzą, że dobrze im się tu żyje. Pomimo że kraj jest mały, zawsze dostępne są wspaniałe wydarzenia rozrywkowe i wystawy. Nie ma się tu nigdy odczucia, że czas stoi w miejscu.

Podczas prezydencji Estonia organizuje szereg innych wydarzeń związanych z migracją. Na przykład we wrześniu na uniwersytecie w Tallinnie odbyła się konferencja zatytułowana „UE w globalnej rywalizacji o utalentowanych pracowników – wyzwania i rozwiązania w zakresie zwiększania konkurencyjności UE”, zorganizowana przez estoński krajowy punkt kontaktowy Europejskiej Sieci Migracyjnej.

Konferencja ta jest wyjątkową platformą integrującą kluczowe zainteresowane podmioty w dziedzinie legalnej migracji w Europie, w tym decydentów z państw członkowskich UE, Komisję Europejską, Parlament Europejski, krajowe punkty kontaktowe ESM, organizacje międzyrządowe, organizacje pozarządowe, sektor prywatny i ogół społeczeństwa.

 

Powiązane linki:

Największe estońskie targi pracy, które na miejscu odwiedza 5 000 osób poszukujących pracy

Tallinn Creative Hub to centrum kreatywności w sercu Tallinna.

Estońska prezydencja Rada Unii Europejskiej

Inicjatywa Europejski Dzień Pracodawców

Europejska sieć publicznych służb zatrudnienia

Film wprowadzający o Estonii przed objęciem przez nią po raz pierwszy prezydencji Rady Unii Europejskiej

Konferencja „UE w globalnej rywalizacji o utalentowanych pracowników – wyzwania i rozwiązania w zakresie zwiększania konkurencyjności UE”

Europejska Sieć Migracyjna

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Szukaj doradcyEURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Tematy
Biznes/PrzedsiębiorczośćNajlepsze praktyki EURESSzkolenie EURESInteresariusze zewnętrzniWiadomości wewnętrzne EURESWiadomości/raporty/statystykiTrendy rekrutacyjneMedia społecznościoweMłodzież
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.