Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem12 oktobris 2017Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Vides speciāliste no Igaunijas bauda jaunu dzīvi Gēteborgā

Merita Kāla no Igaunijas paplašina savu redzesloku, sākot strādāt jaunā darbavietā Zviedrijā, un aicina arī citus darba meklētājus gūt darba pieredzi ārvalstīs.

Estonian environment specialist enjoys new life in Gothenburg
Chalmers technical University - Gothenburg

Jau sešus mēnešus Merita strādā par jaunāko vides konsultanti un projektu vadītāju uzņēmumā Gēteborgā. Kad pieņemšana amatā jau bija apstiprināta, viņa vērsās pie EURES, lai noskaidrotu, kādu atbalstu viņa var saņemt. Vietējie padomdevēji palīdzēja viņai sagatavot dokumentāciju, kas bija vajadzīga, lai netraucēti pārceltos uz jaunu valsti.

“Man bija viegli sākt strādāt un dzīvot Zviedrijā,” stāsta 24 gadus vecā Merita, “jo pirms gada es biju apmaiņas studente Chalmers tehniskajā universitātē Gēteborgā. Pēc tam es izstrādāju maģistra darbu tajā pašā uzņēmumā, kurā pašlaik strādāju.”

Kaut arī viņai šī valsts ir pazīstama, process nenoritēja gluži bez šķēršļiem. “Vislielākās problēmas sagādāja valoda un dzīvesvietas atrašana,” viņa atzīst. “Konsultēšana nozīmē aktīvu saziņu ar klientiem, tāpēc ir svarīgi zināt valodu un spēt strādāt vietējā valodā. Tomēr es uzskatu, ka, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, iedzīvotāji Zviedrijā ļoti labi runā angliski, un, ja es kaut ko nesaprotu, lielākajā daļā gadījumu man palīdz.”

Merita izbauda pieredzi, ko sniedz jauna dzīve jaunā valstī. “Vides jomā ir tik daudz interesantu projektu un tik daudz, ko mācīties un darīt,” viņa piebilst. “Domāju, ka šī ir viena no vislabākajām valstīm Eiropā, uz kuru es varēju doties un lietderīgi izmantot savu izglītību. Man arī patīk, ka manas jaunās mājas, proti, Gēteborga, šobrīd patiešām strauji attīstās. Visi cilvēki ir tik draudzīgi, un lauki ir vienkārši brīnišķīgi!”

Ko viņa ieteiktu citiem, kas meklē darbu ārvalstīs? Uz priekšu! “Ja kaut kas neizdodas, kā plānots, vienmēr var atgriezties savā valstī, tomēr ārvalstīs pavadītais laiks, pat ja tas ilgst tikai sešus mēnešus, sniedz unikālu pieredzi un paplašina redzesloku.”

Pārcelšanās procesā Meritu atbalstīja EURES vietējā koordinatore Igaunijā Marta Traksa (Marta Traks).

“Strādāšana ārvalstīs nav izvēle, kas būtu pašsaprotama ikvienam, tomēr tā var būt ļoti interesanta gan personīgā, gan profesionālā ziņā,” viņa teic. “Nolemjot doties uz ārvalstīm, jūs paplašināsiet savu redzesloku. Lai integrētos citas valsts vidē, vajadzīga spēja pielāgoties un apņēmība — sākumā tas var nebūt viegli, tomēr tā ir lieliska dzīves mācība.”

 

Saistītās saites

Chalmers tehniskā universitāte Gēteborgā

Programma “Tava pirmā EURES darbavieta”

 

Papildu informācija

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Darba un dzīves apstākļiEURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

 

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaEURES labākā praksePersonāla atlases tendencesVeiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.