Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis19 vasaris 2018Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Lengvas būdas gauti kvalifikacijos pripažinimą užsienyje

Ką bendro turi vaistininkas, fizioterapeutas, kelionių po kalnus gidas, nekilnojamojo turto agentas ir bendrosios praktikos slaugytojas?

An easy way to get your qualifications recognised abroad
Еuropa

Visų šių profesijų atstovų kvalifikacija gali būti lengvai patikrinta užsienyje pasinaudojant Europos profesine kortele.

Šiame straipsnyje aprašome svarbiausius faktus apie Europos profesinę kortelę, tačiau išsamesnę informaciją rasite interneto portale „Jūsų Europa“. Nacionaliniai pagalbos centrai gali pateikti daugiau informacijos apie konkrečioje šalyje galiojančias taisykles, o jeigu turite kitų klausimų apie ES, kreipkitės į tarnybą „Europe Direct“.

Europos profesinė kortelė iš tiesų nėra kortelė, tai yra elektroninė procedūra, padedanti greitai ir lengvai pripažinti jūsų kvalifikaciją kitoje ES šalyje. Be to, galite sekti savo prašymo dėl pripažinimo tvarkymo eigą internetu ir dar kartą panaudoti jau įkeltus dokumentus teikdami naujus prašymus kitose šalyse.

Ateityje Europos profesinės kortelės procedūra gali būti taikoma ne tik pirmiau išvardytoms, bet ir kitoms profesijoms. Tačiau kol kas kitų sektorių specialistai privalo pasikliauti standartinėmis procedūromis, kad galėtų verstis reglamentuojama profesija kitoje šalyje ir kad jų kvalifikacija būtų pripažinta.

Procedūra gali pasinaudoti asmenys, kurie nori laikinai arba retkarčiais verstis savo profesija kitoje ES šalyje, arba asmenys, kurie nori apsigyventi kitoje ES šalyje ir joje nuolat verstis savo profesija.

Europos profesinė kortelė – tai elektroninis įrodymas, kad jūs atitinkate administracinius reikalavimus ir jūsų profesinė kvalifikacija pripažįstama šalyje, kurioje norite dirbti, arba kad jūs atitinkate sąlygas, kurių reikia laikytis norint toje šalyje laikinai teikti paslaugas.

Atitinkamos priimančiosios šalies institucijoms patvirtinus prašymą dėl pripažinimo, galite susikurti kortelės pažymėjimą PDF formatu. Jame yra nuorodos numeris, kurį būsimas darbdavys gali naudoti norėdamas patikrinti pažymėjimo galiojimą.

Jei planuojate užsienio šalyje apsistoti ilgam, gali būti rekomenduojama arba net privaloma užsiregistruoti profesinėje įstaigoje, pvz., „Royal Pharmaceutical Society“ arba „Chartered Society of Physiotherapy“ (Jungtinėje Karalystėje), arba gali būti atliktos papildomos patikros, taip pat kalbinių žinių. Tik tuomet jums bus leista verstis savo profesine veikla. Su reikalavimais galite susipažinti nacionalinėse institucijose.

Europos profesinė kortelė galioja neribotą laiką, jeigu šalyje apsistojote ilgam laikui, tačiau jeigu laikinai teikiate paslaugas, ji galios 18 mėnesių. Profesijų, kurios susijusios su visuomenės sveikata arba sauga, atveju kortelė galioja tik 12 mėnesių.

Europos Komisijos sukurtame animaciniame vaizdo įraše paaiškinama ši sistema; vaizdo įrašą rasite čia.

 

Susijusios nuorodos

Europos profesinė kortelė – animuotas vaizdo įrašas

Europos profesinė kortelė – portalas „Jūsų Europa“

Nacionaliniai pagalbos centrai

Profesinės kvalifikacijos pripažinimas

Profesinės įstaigos ir kalbos reikalavimai

 

Daugiau informacijos:

EURESkonsultantų paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Temos
Išorinės EURES naujienosNurodymai ir patarimaiJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.