Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem11 aprīlis 2018Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

E-mācību kurss “darbojas” Dānijā

EURES Dānijas nodaļa ir izveidojusi e-mācību kursu, lai palīdzētu darba meklētājiem atrast darbu Skandināvijas valstīs.

E-learning course ‘makes it work’ in Denmark
EURES

Darba meklēšana, jo īpaši citā valstī, var būt sarežģīts process. EURES Dānijas nodaļa 2018. gada marta sākumā nolēma palīdzēt visiem, kuri meklē darbu šajā valstī, izveidojot tiešsaistes kursu ‘Make It Work in Denmark’ course.

E-mācību kurss, kas izstrādāts, lai sniegtu ieskatu, zināšanas un ieteikumus saistībā ar darba meklēšanu Dānijā, notiek angļu valodā, un to veido četri moduļi.

  1. Darba meklēšana Dānijā: kā atrast vakances, rakstīt pieteikumu un sagatavot Dānijas uzņēmumu vajadzībām atbilstošu CV
  2. Saziņa ar uzņēmumiem un panākumi darba intervijās: kā vislabāk sazināties ar uzņēmumiem un parādīt sevi darba intervijās.
  3. LinkedIn efektīva izmantošana: kā optimizēt savu LinkedIn profilu, lai veidotu kontaktus un aktīvi meklētu darbu.
  4. Iepazīstināšana ar Dānijas darba vides kultūru: kā meklēt darbvietu Dānijā un rīkoties nepazīstamās situācijās.

Šo moduļu saturu veido reālās dzīves notikumi, ar kādiem saskārušies ārvalstnieki, kuri atraduši darbu Dānijā, interaktīvi vingrinājumi, videomateriāli par dažādiem tematiem un praktiski uzdevumi.

Elastīgums ir kursa Make It Work in Denmark galvenais elements. Tiešsaistes specifikas dēļ šis kurss kļūst par mobilu mācīšanos, kurai var piekļūt no mobilajām ierīcēm, piemēram, planšetdatoriem un viedtālruņiem. Kursā var reģistrēties visi, kuri to vēlas, un mācības notiek secīgi, tāpēc katrs var sākt šo kursu sev piemērotā brīdī. Moduļus var pabeigt arī vairākās sesijās un jebkurā brīdī atkārtot, tādējādi padarot šo kursu par neizsmeļamu resursu darba meklētājiem.

Līdz šim kursu ir sākuši vairāk nekā 170 cilvēku no dažādām valstīm un sākotnējās atsauksmes pārsvarā ir pozitīvas. “Es apguvu visus moduļus, un man jāsaka, ka tie patiešām ir lieliski,” stāsta būvinženiere no Ungārijas Ágnes Kalmár. “Tajos ir milzīgs daudzums informācijas un ierosmes. Es noteikti apmeklēšu šo kursu vēlreiz.”

Veselības aprūpes speciāliste no Austrālijas Stacey, , kura dzīvo Orhūsā, tam piekrīt: “Manuprāt, moduļi ir ļoti motivējoši, interesanti un informatīvi. Tajos sniegtā informācija ir būtiska un ir izklāstīta ļoti saprotami. Jo īpaši man patika dažādie informācijas pasniegšanas veidi, jo tas radīja neatslābstošu interesi visu moduļu apguves laikā.”

Nākotnē EURES Dānijas nodaļa sagaida, ka katru gadu šā kursa apguvi sāks 600 cilvēku. Izvirzīto mērķi, iespējams, sasniegs jau 2018. gadā, jo ir liels skaits cilvēku, kuri jau pašā sākumā ir iesaistījušies šajos kursos, tādējādi parādot lielo ieinteresētību par padomiem, ieteikumiem un zināšanām, ko šis kurss piedāvā darba meklētājiem.

Vai jūs meklējat darbu Dānijā? Vai vēlaties uzzināt vairāk par e-mācību kursu Make It Work in Denmark un iespējām tajā piedalīties? Lai piedalītos, vienkāršiizveidojiet profilu Work in Denmark tīmekļa vietnē!

 

Saites:

Work in Denmark tīmekļa vietne

 

Papildinformācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseĀrējās EURES ziņasĀrējās ieinteresētās pusesIeteikumi un padomiZiņas/ziņojumi/statistikaSociālie mēdijiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.