Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem9 jūnijs 2021Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Lielās cerības ar EURES: Gaëlle Delvaux stāsts

Pēc diploma saņemšanas mākslas vēsturē 31 gadu vecā Gaëlle nolēma sekot savam veselīgas pavārmākslas aicinājumam un kļuva par pavāri. Uzziniet, kā mūsu EURES padomdevēji palīdzēja Gaëlle īstenot viņas sapni un gūt pieredzi prestižā Michelin zvaigznes restorānā.

Dreaming big with EURES: The story of Gaëlle Delvaux
Shutterstock

Veselīgs ēdiens var izglābt pasauli

Kad Gaëlle absolvēja Briseles Brīvo Universitāti, viņa nezināja, ka viņas karjera drīzumā būs saistīta ar kulināriju. Tomēr jaunajai sievietei allaž bija paticis gatavot ēst. Pirms kļūt par pavāri, viņa bija gatavojusi maltītes nelielām sanākšanām, piemēram, jubilejām, bet viņas dziļākā motivācija gatavot ēst bija viņas pārliecība, ka ēdiens “var izglābt pasauli”.

“Mūsu ēšanas paradumi ietekmē to, kā mēs audzējam dārzeņus un kā apstrādājam zemi un izturamies pret vidi. Es vēlos palīdzēt cilvēkiem ēst vietējo un sezonālo pārtiku,” saka Gaëlle.

Sasniegt zvaigznes

Kad Gaëlle izlēma sākt pavāres karjeru, viņa zināja, cik viņai ir svarīgi gūt starptautisku pieredzi, un viņa nevilcinājās kaldināt lielus sapņus.

“Mans sapnis bija strādāt pasaulē pazīstamā restorānā Noma Kopenhāgenā, Dānijā. Restorāns ir slavens starptautiskā līmenī, un tam ir divas Michelin zvaigznes. Tādēļ darba piedāvājums šajā restorānā man bija pēdējā zīme par izdošanos.”

Palīdzība no EURES

Tad jaunā pavāre sazinājās ar EURES padomdevējiem no Briseles reģiona valsts nodarbinātības dienesta Starptautiskās mobilitātes departamenta Actiris International. Pat saņemot palīdzību, Gaëlle joprojām zināja, ka nākotne ir viņas pašas rokās.

“Mans EURES padomdevējs bija lielisks, bet es zināju, ka pati esmu atbildīga par lietu kārtošanu. Es sazinājos ar restorāniem un sarunāju intervijas. Galu galā mani izvēlējās stažēties restorānā Noma.”

Gaëlle uzskata, ka viņa nebūtu varējusi stažēties bez Actiris International finansiāla atbalsta. “”Dzīve Dānijā var būt diezgan dārga. Ar finansiālo atbalstu, ko es saņēmu no EURES, varēju saglabāt savu dzīves standartu, kas man bija ļoti svarīgi.”

Nekas nav neiespējams

Gaëlle tagad strādā par šefpavāri restorānā Parīzē. Atskatoties uz savu ārzemju pieredzi, viņa saka, ka ir daudz iemācījusies.

“Viena no vissvarīgākajām mācībām, ko apguvu, bija iekļauties komandā un apmainīties ar zināšanām labā gaisotnē. Manas radošās spējas ievērojami uzlabojās. Es sapratu, ka tagad varu īstenot lietas, kas agrāk likās neiespējamas, neīstenojamas vai pārāk sarežģītas. Lepojos ar savu CV, kas tagad ir daudz konkurētspējīgāks, jo man ir starptautiska darba pieredze.”

Vai vēlaties sākt savu piedzīvojumu ārzemēs? Lai gan ir pandēmijas laiks, mūsu EURES padomdevēji joprojām sniedz ieteikumus un palīdz darba meklētājiem atrast iespējas visā Eiropā. Sazinieties ar EURESpalīdzības dienestu, lai sāktu rīkoties jau šodien.

 

Saistītās saites:

Actiris International

Sazinieties ar EURES palīdzības dienestu

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.