Skip to main content
EURES
Artikkel9. juuni 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Täida oma unistus EURESe abiga: Gaëlle Delvaux’ lugu

Pärast kunstiajaloo kraadi omandamist otsustas 31-aastane Gaëlle järgida tervisliku toiduvalmistamise kutsumust ja hakata kokaks. Loe, kuidas EURES nõustajad aitasid täita Gaëlle'i unistuse ja saada rahvusvahelise töökogemuse mainekas Michelini-tärniga restoranis.

Dreaming big with EURES: The story of Gaëlle Delvaux
Shutterstock

Tervislik toit võib päästa maailma

Kui Gaëlle lõpetas Brüsseli Vaba Ülikooli, polnud tal aimugi, et hakkab varsti tööle kulinaaria valdkonnas. Noorele naisele oli söögitegemine siiski alati meeldinud. Enne kokana tööle hakkamist oli ta valmistanud toitu väiksematel üritusel, näiteks tähtpäevadel, kuid enim motiveeris teda toitu valmistama veendumus, et „toit võib päästa maailma“.

„Viis, kuidas me sööme, mõjutab seda, kuidas kasvatame köögivilju ning kohtleme pinnast ja keskkonda. Tahan aidata, et inimesed saaksid süüa kohalikku ja aastaajale vastavat toitu,“ sõnab Gaëlle.

Haara taevatähti

Kui Gaëlle otsustas alustada kokakarjääri, teadis ta, kui oluline on rahvusvaheline kogemus, ja ta julges unistada suurelt.

„Minu unistuseks oli töötada maailmakuulsas restoranis Noma Taanis Kopenhaagenis. See on kahe Michelini-tärniga rahvusvaheliselt tuntud restoran, mistõttu sinna tööle saamine oli minu jaoks suurim tunnustus.“

Abi EURESelt

Siis otsustaski noor kokk võtta ühendust EURESe nõustajatega Brüsseli piirkonna riikliku tööturuasutuse rahvusvahelise liikuvuse osakonnas Actiris International. Vaatamata saadud abile teadis Gaëlle, et tulevik oli tema kätes.

„Mu EURESe nõunik oli imeline, aga teadsin, et pean ise tegutsema, et asjad liikuma hakkaksid. Võtsin restoranidega ühendust ja leppisin kokku töövestlused. Viimaks pääsesin praktikale Nomasse.“

Gaëlle’i sõnul ei oleks ta saanud praktikat läbida asutuse Actiris International rahalise toetuseta. „Elu Taanis võib olla päris kulukas. Tänu EURESelt saadud rahalise toetusele sain säilitada oma elustandardi, mis oli minu jaoks väga tähtis.“

Miski ei ole võimatu

Gaëlle töötab nüüd peakokana ühes Pariisi restoranis. Oma välismaa-kogemusele tagasi vaadates märgib ta, et õppis sellest väga palju.

„Üks olulisimaid õppetunde oli minu jaoks see, kuidas töötada tõhusalt rühmas ja jagada teadmisi sõbralikul viisil. Muutusin ka palju loomingulisemaks. Mõistsin, et saan hakkama sellega, mis tundus varem võimatu, teostamatu või liiga keeruline. Olen ka väga uhke oma CV üle, mis on nüüd palju konkurentsivõimelisem, sest mul on rahvusvaheline töökogemus.“

Kas soovid alustada oma seiklust välismaal? Vaatamata pandeemiale on EURESe nõustajad valmis andma nõu ja toetama tööotsijaid võimaluste leidmisel kogu Euroopas. Võta ühendust EURESe kasutajatoega, et saaksid alustada juba täna.

 

Seotud lingid

Actiris International

Võta ühendust EURESe kasutajatoega:

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe parim tavaNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.