
Bet ką tai turi bendra su gyvenimu užsienyje?
Tyrimas
Rice universiteto (Rice University), Kolumbijos universiteto (Columbia University), Šiaurės Karolinos universiteto (University of North Carolina) ir Masačusetso technologijos instituto (Massachusetts Institute of Technology) mokslininkų grupės neseniai atliktame tyrime buvo nagrinėjamas santykis tarp gyvenimo užsienyje ir žmonių savivokos lygio. Jie nustatė įdomių sąsajų.
Tyrimas atliktas remiantis beveik 2 000 asmenų, įskaitant tuos, kurie gyveno užsienyje, ir tuos, kurie niekada nebuvo išvykę gyventi svetur, atsiliepimais. Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, tyrimo rezultatai atskleidė, kad gyvenimas užsienyje didina žmonių savivoką, nes skatina pamąstyti, ar tam tikri jų tapatybės aspektai – tikroji jų asmenybės išraiška ar tik kultūrinio auklėjimo atspindys. Paprastai tariant, gyvenimas užsienio kultūrinėje aplinkoje priverčia apmąstyti savo tikrąsias vertybes ir tai, kas esame, o ne tiesiog priimti įskiepytas vertybes ir savęs sampratą.
Be to, per tyrimą nustatyta, kad užsienyje praleistas laikas svarbesnis nei šalių, kuriose gyventa, skaičius. Kuo ilgiau žmogus gyvena svetur, tuo daugiau laiko jis turi savęs pažinimui.
Nauda
Labai gera savivoka gali padėti mums stiprinti santykius, tobulinti įgūdžius ir užtikrinti, kad mūsų gyvenimas klostytųsi gerai. Tai sukuria tiek didesnį laimės jausmą, tiek pasitikėjimą, nes žinodami, kas esame, galime lengviau priimti sprendimus, padedančius būti laimingesniems. Tai padeda užtikrinti didesnį pasitikėjimą.
Šie sprendimai yra susiję ne tik su asmeniniu gyvenimu. Yra duomenų, kad didesnė žmogaus savivoka turi teigiamos įtakos užimtumui, nes pagerėja gebėjimas priimti sprendimus darbe ir apskritai darant karjerą.
Išvados
Gyvenimas užsienyje gali būti ne tik įdomus nuotykis, bet kur kas daugiau. Jei jau gyvenate užsienyje, skirkite šiek tiek laiko savęs pažinimui – niekada nežinote, ką jums tai duos. Jei dar nežengiate šiuo keliu, tikimės, kad šis straipsnis padėjo suprasti, kad jūsų patirtis gali būti kur kas turtingesnė, nei manote.
Susijusios nuorodos
Mokslinis tyrimas „Trumpiausias kelias į save – per pasaulį. Gyvenimas užsienyje padeda geriau suprasti save“
Pasaulio ekonomikos forumas – „Kokią įtaką jūsų savivokai turi gyvenimas užsienyje“
Išsamesnė informacija
Susiraskite EURESkonsultantą
Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse
EURES darbo vietų duomenų bazė
EURES paslaugos darbdaviams
EURES renginių kalendorius
Būsimi internetiniai renginiai
Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“
Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“
Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“
Išsamūs duomenys
- Paskelbimo data
- 2018 m. spalio 11 d.
- Autoriai
- Europos darbo institucija | Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas
- Temos
- Verslas / VerslumasIšorinės EURES naujienosIšorės suinteresuotosios šalysDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosNaujienos/pranešimai/statistikaĮdarbinimo tendencijosJaunimas
- Susijusios skiltys
- Gyvenimas ir darbas
- Sektorius
- Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles