Skip to main content
EURES
Artikkel11. oktoober 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kas elamine välismaal aitab suurendada eneseteadlikkust?

Sõnastiku Oxford Dictionary järgi on eneseteadlikkus „oma iseloomu ja tunnete teadlik teadmine“. See tähendab suutlikkust määratleda, kes oleme inimesena, mõista oma väärtusi ja teada, mida elult soovime.

Can living abroad boost your self-awareness?
EURES

Kuid mida on kõigel sellel tegu elamisega välismaal?

Uuring

Rice University, Columbia University, University of North Carolina ja Massachusetts Institute of Technology teadlaste rühma hiljuti tehtud uuringus vaadeldi välismaal elamise sidet inimeste eneseteadlikkusega. Leiti mitu huvitavat seost.

Uuring põhines ligi 2000 inimeselt saadud tagasisidel. Osa neist oli elanud välismaal ja osa mitte. World Economic Forum teatas, et välismaal elamine suurendab inimeste eneseteadlikkust, sest see „tekitab enesetunnetuslikke mõtisklusi, kas identiteedi osa tõesti määratleb isiku tõelise olemuse või kajastab see ainult kultuuri, milles isik on üles kasvanud“. Teiste sõnadega – teises kultuuris elamine paneb mõtlema oma tõeliste väärtuste ja olemuse üle, mitte lihtsalt aktsepteerima väärtusi ja enesetunnetust, millega ollakse üles kasvanud.

Lisaks leiti uuringus, et välismaal oldud aja pikkus on olulisem kui elukohariikide arv. Mida kauem on inimesed ära, seda rohkem aega on neil enda üle mõelda.

Eelised

Tugev eneseteadlikkus võib aidata võimendada suhteid, täiustada oskusi ja muuta oma elu paremaks. See suurendab õnnetunnet ja enesekindlust, sest enda olemuse teadmine tähendab, et suudame teha otsuseid, mis tekitavad õnnetunde lihtsamalt. Sellega kaasneb suurem enesekindlus.

Need otsused ei ole seotud ainult eraeluga. On tõendeid, et suuremal enesekindlusel võib olla positiivne mõju tööhõivele, soodustades inimeste otsustusvõimet töökohal ja seoses tööeluga üldse.

Järeldused

Kuigi elamine välismaal võib olla põnev seiklus, võib see tähendada ka palju enamat. Kui olete juba välismaal, võtke veidi aega eneseanalüüsiks – ei või iial teada, mida sellega leiate. Ning kui te veel ei ole välismaal, aitab see artikkel teil loodetavasti mõista, et kogemusi võib olla arvatust rohkem.

 

Seotud lingid

Teadusuuring Lühim tee iseendani viib ümber maailma: elamine välismaal suurendab enesekontseptsiooni selgust

Maailma majandusfoorum: Mida teeb elamine välismaal eneseteadlikkusega

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESenõustajad

Töö- ja elutingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusEURESe välisuudisedVälised sidusrühmadTööturuuudised/liikumisuudisedUudised/aruanded/statistikaVärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.