Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
EURES
Artykuł prasowy8 styczeń 2018Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Korzyści z pracy w Portugalii – bułgarska historia

W ostatnich trzech latach ponad 800 bułgarskich pracowników sezonowych z sektora rolnictwa znalazło zatrudnienie w Portugalii.

The benefits of working in Portugal – the Bulgarian story
EURES Plovdiv

EURES Bułgaria, w ścisłej współpracy z EURES Portugalia, wspiera program sezonowej mobilności zawodowej. Inicjatywa ta pomaga portugalskim pracodawcom w zatrudnianiu tymczasowych pracowników rolnych w pełni sezonu, gdy szczególnie brakuje im personelu.

Bułgarscy rolnicy pomagają swoim odpowiednikom w pięknych rejonach Algarve, najbardziej na południe wysuniętego regionu Portugalii i jednego z najbardziej popularnych kierunków turystycznych w Europie. W Algarve jest bardzo dużo możliwości pracy sezonowej w rolnictwie i turystyce, a towarzyszą im malownicze wybrzeża i cudowny klimat.

Bułgarskie publiczne służby zatrudnienia są odpowiedzialne za organizację całej procedury, oferując kompleksowe usługi zatrudnienia zarówno osobom poszukującym pracy, jak i pracodawcom.

Przekazują informacje potencjalnym wnioskodawcom, zajmują się wstępną selekcją kandydatów, pomagają w organizacji krajowych rozmów kwalifikacyjnych oraz przekazują zatwierdzonym kandydatom obszerne informacje o warunkach życia i pracy. Doradcy EURES pomagają rolnikom na każdym etapie – od procesu aplikacyjnego, poprzez rozmowy kwalifikacyjne, podróż do Portugalii, a nawet w ich powrocie.

Oczywiście zespół EURES Bułgaria nie działa samodzielnie. Korzysta z pomocy i wsparcia swoich współpracowników z Portugalii.

„Należy wspomnieć o ścisłej współpracy z zespołem EURES w Portugalii, który bardzo pomaga w komunikacji z pracodawcami”, zauważa Daniela Piryankova, doradca EURES i koordynatorka szkoleń w bułgarskich publicznych służbach zatrudnienia.

Pomagają nie tylko w kwestiach logistycznych i w kontaktach z pracodawcami, ale również odbywają wizyty na miejscu w gospodarstwach w celu upewnienia się, że bułgarscy pracownicy mają wszystko, co jest im potrzebne.

To dzięki tej silnej relacji i dużej dbałości o szczegóły wspólny projekt Bułgarii i Portugalii dotyczący pracowników sezonowych cieszył się dużym powodzeniem w ostatnich trzech latach.

Praca w Portugalii ma liczne korzyści: piękne plaże, wspaniały krajobraz Półwyspu Iberyjskiego, świeże owoce morza i wino. Jest to doskonałe otocznie dla osób poszukujących idealnej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Jeżeli szukasz idealnej pracy sezonowej, może spróbuj w Portugalii? Skontaktuj się z najbliższym doradcą EURES i już dziś uzyskaj więcej informacji.

 

Powiązane linki:

EURES Bułgaria

Publiczne służby zatrudnienia – Bułgaria

EURES Portugalia

 

Więcej informacji:

Szukaj doradcyEURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

 

Tematy
Najlepsze praktyki EURESPorady i wskazówkiWiadomości z rynku pracy/wiadomości dotyczące mobilnościTrendy rekrutacyjne
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.