Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
EURES
Artykuł prasowy11 listopad 2022Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Czy jesteś młodym przedsiębiorcą? Te nawyki pomogą ci osiągnąć większy sukces

Wspaniały pomysł biznesowy może być przepustką do świata przedsiębiorczości, ale solidna codzienna rutyna może pomóc ci osiągnąć sukces. Jeśli jesteś młodym przedsiębiorcą, zapoznaj się z tymi wskazówkami, które mogą pomóc ci w osiągnięciu założonych celów.

Are you a young entrepreneur? These habits will help you be more successful

Mądrze planuj swój czas

Jedną z pierwszych rzeczy, o których dowiedziałeś się jako przedsiębiorca to, że czas to pieniądz. Im lepiej wykorzystasz swój czas, tym więcej zaoszczędzisz. Dlatego ważne jest, by mądrze wykorzystywać czas. Należy zawsze mieć plan na następny dzień i zawsze zaczynać od najtrudniejszych lub najpilniejszych zadań znajdujących się na liście. W ten sposób, nawet jeśli w późniejszym terminie pojawi się coś niespodziewanego, najpilniejsze zadania będą już wykonane. Wraz z postępem dnia będzie ci ubywać energii, a zatem pozostawienie najłatwiejszych zadań na sam koniec pomoże ci zoptymalizować czas.

Śledzenie wydatków i dochodów

Codziennie monitoruj swoje wydatki i dochody związane z działalnością. Upewnij się, że wszystko wziąłeś pod uwagę (np. rachunki za media). Dzięki temu uzyskasz lepszy obraz swojego obecnego kapitału i będziesz mógł lepiej zaplanować przyszłe inwestycje. Znajdź sposób na dokonanie dużych zmian w firmie przy minimalnych inwestycjach. Na przykład proste oprogramowanie może pomóc klientom w relacjach z twoją firmą lub pomóc pracownikom lepiej wykonywać swoją pracę. Twoje inwestycje powinny pomóc tobie i twoim pracownikom wykonywać pracę w sposób inteligentny, a nie trudny w celu uzyskania najlepszych wyników.

Myśl długofalowo

Wielu niecierpliwych przedsiębiorców chciałoby uzyskać wyniki szybki sposób i szybko zarobić pieniądze. Pamiętaj, że tylko w pojedynczych przypadkach przedsiębiorstwa, które notują niezwykle udany start, są w stanie utrzymać to tempo i funkcjonować z powodzeniem w perspektywie długoterminowej. Jeśli chcesz zbudować solidne przedsiębiorstwo, musisz być przygotowany na powolne postępy, zwłaszcza na początkowym etapie. Postaw sobie realistyczne cele średnio- i długoterminowe i monitoruj postępy w ich realizacji. Dobrymi przykładami małych przedsiębiorstw typu start-up, które powoli torowały swą drogę do sukcesu, byłySpotify, Shuttercock i WhatsApp.

Czytaj i bądź na bieżąco

Upewnij się, że codziennie poświęcasz czas na czytanie. Czytanie stymuluje mózg i jest dobrym sposobem na oderwanie się od myślenia o pracy. To że twojej firmie dobrze się wiedzie, wcale nie oznacza, że zawsze tak będzie. Może pojawić się ktoś inny, kto będzie od ciebie lepszy i tańszy. Dlatego ważne jest, aby na bieżąco śledzić rozwój sytuacji w  sektorze w celu zapewnienia konkurencyjności przedsiębiorstwa. Istnieje wiele sposobów, aby pozostać na bieżąco – od czytania odpowiedniej literatury i śledzenia stron internetowych po słuchanie podcastów dla poszczególnych sektorów. Jeżeli  jesteś osobą mobilną, możesz spróbować słuchać audiobooka, na przykład za pomocą serwisu Storytel lub Audible.

Zdrowe ciało, zdrowy umysł

Twoja firma jest odzwierciedleniem twego stanu fizycznego i psychicznego. Dlatego musisz upewnić się, że dbasz o swoje ciało i umysł. Unikaj niezdrowej żywności i upewnij się, że masz zbilansowaną dietę zawierającą niezbędne witaminy i minerały na cały dzień. Ogranicz spożycie alkoholu do rozsądnych rozmiarów i unikaj spożywania alkoholu na wieczór przed wykonaniem ważnych zadań następnego dnia. Codzienne ćwiczenia (np. joga, bieganie) zwiększą przepływ krwi do mózgu i ciała. Jako przedsiębiorca możesz mieć pracę w głowie przez cały czas, ale umiejętność odcięcia się od niej jest niezbędna dla twojego zdrowia psychicznego. Doskonałym sposobem na to jest medytacja, słuchanie muzyki i wykonywanie kreatywnych zadań, które nie mają nic wspólnego z pracą, jak np. rysowanie czy uprawianie ogródka. Istnieje wiele aplikacji do medytacji, które pomogą ci odciąć się psychicznie od pracy. Dobrym przykładem jest Petit BamBou, który oferuje sesje medytacji w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim i holenderskim.

Maksymalnie wykorzystaj EURES

Niezależnie od tego, czy szukasz nowych pracowników lub stażystów, EURES jest najlepszym sposobem na znalezienie nowych pracowników spełniających twoje wymagania. Znajdź doradcę EURES w twoim regionie lub skontaktuj się z twoim lokalnym doradcą EURES za pomocą czatu i dowiedz się, jak EURES może pomóc ci prowadzić działalność.

We współpracy z EURES, Europejskim Portalem Mobilności Zawodowej

 

Powiązane linki:

 Audible

10 najbardziej polecanych podcastów w zakresie przedsiębiorczości

Porozmawiaj z doradcami EURES

Petit BamBou

Szukaj doradców EURES

Storytel

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
Biznes/PrzedsiębiorczośćPorady i wskazówkiMłodzież
Powiązane sekcje
Pomoc i wsparciePorady i wskazówki
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.