Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis24 balandis 2017Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Viskas apie „Erasmus+“

„Erasmus+“ yra švietimui, mokymui, jaunimui ir sportui skirta Europos Komisijos programa. Nuo 2014 m. „Erasmus+“ programa pasinaudojo tūkstančiai jaunų žmonių ir organizacijų, kad praplėstų savo akiratį užsienyje, patobulintų įgūdžius (jauni žmonės) ir pakeltų darbuotojų kvalifikaciją (organizacijos).Šiame straipsnyje apžvelgiame kai kurias „Erasmus+“ teikiamas galimybes „Drop’pin@EURES“ užsiregistravusiems jauniems žmonėms ir organizacijoms.

All about Erasmus+
Shutterstock

Jauni žmonės

Padedami „Erasmus+“ jauni žmonės (13–30 metų amžiaus) gali įgyti naujų įgūdžių, susipažinti su kitų šalių kultūra, išmokti naujų kalbų ir įgyti vertingos patirties juos dominančioje srityje.

Jaunimo mainuose pagal bendrą programą gali dalyvauti jauni žmonės iš vienos ar daugiau ES šalių, o savanorystės užsienyje galimybės prieinamos per Europos savanorių tarnybą.

Studentai

Pasinaudodami „Erasmus+“ studentai gali studijuoti užsienyje, tobulinti savo komunikacinius, kalbinius ir kultūrų pažinimo įgūdžius įdomioje naujoje aplinkoje. Studijos gali trukti nuo 3 iki 12 mėnesių ir programoje gali dalyvauti bakalauro, magistro ar doktorantūros studijų studentai.

Studentai dar gali pasinaudotistažuotėmis užsienyje, kurios apima tokią veiklą, kaip mokomoji praktika ir neapmokamos stažuotės. Stažuotes gali gauti dar studijuojantys ar neseniai diplomus gavę jaunuoliai. Stažuotės trunka 2–12 mėnesių ir suteikia jaunimui galimybę patobulinti įgūdžius ir išbandyti save skirtingoje kultūrinėje aplinkoje.

Organizacijos

„Erasmus+“ siūlo įvairių galimybių organizacijoms švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto srityse. Aukštojo mokslo organizacijos gali siųsti savo darbuotojus į užsienį mokyti kitų ar mokytis. Mokymo ir rengimo galimybėmis taip pat gali pasinaudoti profesinio rengimo, mokyklų švietimo, suaugusiųjų švietimo darbuotojai ir su jaunimu dirbantys asmenys. 

Finansuojami ir inovaciniai projektai, padedantys gerinti praktiką: kuriamos strateginės partnerystės, žinių sąjungos ir sektorių įgūdžių sąjungos. Gebėjimo stiprinimo projektais siekiama padėti modernizuoti aukštojo mokslo sistemas ir kurti jaunimo darbo ir neformalaus mokymo galimybes.

Daugiau informacijos

Daugiau informacijos apie programą „Erasmus+“ ir pagal ją jauniems žmonėms ir organizacijoms teikiamas galimybes galima sužinoti programos svetainėje.

 

Susijusios nuorodos:

jauni žmonės

Studentai dar gali pasinaudoti

galimybių organizacijoms

 

Daugiau informacijos:

Europos darbo dienos

„Drop’pin@EURES“

EURESkonsultantų paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Temos
ES mobilumo priemonių rinkinysIšorės suinteresuotosios šalysNurodymai ir patarimaiNaujienos/pranešimai/statistikaJaunimas
Susijusios skiltys
Pagalba ir aptarnavimasGyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.