Skip to main content
EURES
Raksts par jaunumiem2020. gada 19. februārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Astoņi padomi jaunajiem uzņēmējiem

Ja esi uzņēmējs, tu pats sev esi priekšnieks, pieņem visus lēmumus un tiecies īstenot savu kvēlāko sapni. Taču vienlaikus tas nozīmē arī smagu darbu, jo īpaši karjeras sākumā. Lai palīdzētu, šeit sniegti astoņi labākie padomi jaunajiem uzņēmējiem.

8 tips for young entrepreneurs
EURES

Tici savam sapnim. Palaist savu ideju pasaulē ir vienkārši, ja tai patiešām tici. Jo vairāk citi redzēs tavu aizrautību un entuziasmu, jo vairāk viņi ievēros tavu patiesumu, pieņems tavu ideju un palīdzēs tev gūt panākumus. Tas tevi arī motivēs pārvarēt turpmākos šķēršļus, jo diez vai tu atmetīsi ar roku idejai, kurai tici.

Kontaktu veidošana. Ir svarīgi pazīt pareizos cilvēkus. Jo vairāk iziesi sabiedrībā un stāstīsi par savu ideju, jo lielāka būs iespēja satikt cilvēkus, kuri var palīdzēt tās īstenošanā. Piedalies pasākumos, kuros var satikt potenciālos investorus, un iepazīstini ar sevi. Veidojot kontaktus, radi par sevi profesionālu iespaidu, lai tevi uztvertu nopietni. Par ļaunu nenāk arī iepriekš patrenēties, ko teiksi (piem., tava “lifta runa”), lai tu pēc iespējas skaidrāk un pārliecinošāk varētu pasniegt savu ideju.

Izpēte. Pārzini savu tirgu. Jo labāk pārzināsi nozari, kurā centies iekļūt, jo plašākas būs tavas zināšanas par to, kas sagaidāms. Uzzini vairāk par konkurentiem, produktiem un apkārtējiem cilvēkiem, kā arī to, kuras pašreizējās metodes ir efektīvas un kuras nav. Tādējādi tu uzlabosi savu ideju un iesaistīsies sarunās ar citiem nozares pārstāvjiem.

Plānošana. Sagatavo plānu, bet esi elastīgs. Plāns var kalpot kā lielisks ceļvedis un sniegt struktūru, taču ne viss notiks, kā esi paredzējis. Jebkurā brīdī var rasties neparedzēti šķēršļi un arī iespējas, tāpēc esi gatavs brīvi pielāgot, koriģēt un pārstrukturēt savu plānu.

Kļūdas. Kļūdīties ir cilvēcīgi. Izlasi jebkura mūsdienu vadošā uzņēmēja biogrāfiju, un tu secināsi, ka viņu pagātnē kļūdu ir bijis tikpat daudz, cik panākumu. Tas nebūt nav slikti, jo galvenais ir tas, ko tu no šīs kļūdas iemācies. Uztver to kā mācīšanās pieredzi vai eksperimentu un tad mēģini vēlreiz. Tāpat kā aktieri piedalās atlasēs simtiem reižu, pirms viņi iegūst karjerai izšķirošu lomu, uzņēmēji var mācīties no kļūdām un kļūt stiprāki.

Rīkojies. Izmanto jebkuru iespēju, pat ja esi noguris un tā ir pēdējā lieta, ko gribi darīt. Palaižot garām iespēju, tava uzņēmējdarbība var regresēt tā vietā, lai virzītos uz priekšu. Pēc iespējas produktīvāka rīcība arī ievērojami uzlabos tavas iespējas gūt panākumus, turklāt apkārtējie pamanīs tavu aktivitāti.

Uzstādi reālistiskus mērķus. Uzticamības un labas reputācijas izveide prasa laiku, tāpēc pārliecinies, ka tu nenomet zemē visu smago darbu, bārstot tukšus solījumus. Uzstādi reālistiskus mērķus, un, kad tos konsekventi sasniegsi, cilvēki tevi cienīs un tev uzticēsies.

Apbruņojies ar pacietību. Panākumus ne vienmēr gūst vienā dienā — tie var nākt pēc vairākiem smaga darba gadiem. Nepadodies! Turpini strādāt, un pienāks diena, kad tu gūsi pelnītos panākumus.

Šie ir astoņi mūsu labākie padomi, kā kļūt par sekmīgu jauno uzņēmēju. Lai izdodas tos īstenot!

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES.

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomiJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.