
Masz wizję
Łatwo jest patrzeć na takie osoby jak Steve Jobs czy Bill Gates i myśleć, że bycie przedsiębiorcą polega wyłącznie na zarabianiu milionów i tworzeniu największej marki na świecie. Chociaż jest to ambicja godna podziwu, początkiem udanego biznesu musi być pomysł. Przedsiębiorcy potrafią wyszukać luki rynkowe dla nowego produktu, zidentyfikować potrzebę, która nie została zaspokojona, lub opracować nowe rozwiązanie dla starego problemu.
Potrafisz skupić się na przyszłości
Jakkolwiek teraźniejszość jest ważna, przedsiębiorcy odnoszący sukcesy przez cały czas spoglądają w przyszłość. Przewidują nadchodzące wyzwania, możliwości i trendy, aby upewnić się, że utrzymują czołową pozycję w swojej branży i są w stanie szybko zareagować na zmieniające się potrzeby klientów i konsumentów.
Możesz podjąć (świadome) ryzyko
Różnica między przedsiębiorcą odnoszącym sukcesy a tym, który ich nie odnosi, może zawierać się w jednym słowie: świadomość. Przedsiębiorcy podejmują ryzyko oparte na starannych przemyśleniach i planowaniu, a nie na emocjach. Stworzenie i rozwój biznesu wymagają podejmowania pewnego ryzyka, ale ważne jest, aby odróżnić je od lekkomyślności. Przedsiębiorca odnoszący sukces wie, kiedy podjąć ryzyko, ale także kiedy go uniknąć.
Jesteś elastyczny
Umiejętność dostosowania się do zmian jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w świecie biznesu. Rynki są nieprzewidywalne, podobnie jak ludzie, a jeśli przedsiębiorca jest w stanie przystosować się do niespodziewanych sytuacji (zamiast walczyć z nimi), pomoże jemu/jej to w osiągnięciu sukcesu.
Wykazujesz empatię
Myśląc o odnoszącym sukcesy przedsiębiorcy, ludzie czasami wyobrażają sobie bezlitosną postać, która stawia swoje własne cele ponad uczuciami innych. W rzeczywistości rzadko się to zdarza. Ważne jest, aby pracownicy, klienci i wspólnicy czuli, że ich głosy mają znaczenie i są wysłuchiwane. Właściciele biznesów, którzy odnoszą największe sukcesy, potrafią wziąć pod uwagę opinie i uczucia wszystkich zaangażowanych w biznes i wyraźnie informują ich jak pracują na rzecz wspólnej wizji.
Jesteś ambitny
Bycie swoim własnym szefem oznacza motywowanie siebie samego a nie czekanie aż inni zrobią to za ciebie. Przedsiębiorcy nie mają przełożonego, który sprawdzałby ich postępy, upewniał się, że przestrzegają terminów czy pouczałby, że rano się spóźnili. Ich obowiązkiem jest dopilnowanie, że wszystko przebiega sprawnie, a praca jest dostarczona na czas.
Kluczem w budowaniu motywacji jest pasja. Jeżeli kochasz swój pomysł, będziesz jeszcze bardziej zdeterminowany, aby zapracować na jego sukces.
Potrafisz przyjąć porażkę
Porażka jest nieuniknionym elementem rozpoczynania biznesu i stawania się przedsiębiorcą. Ci, którzy potrafią sobie z nią poradzić i wykorzystać zdobyte doświadczenia w przyszłości, osiągną długoterminowy sukces. Zamiast postrzegać porażkę jako coś negatywnego, przedsiębiorcy widzą w niej szansę rozwoju.
Oto i one: 7 oznak, że twoim powołaniem jest być przedsiębiorcą. Mamy nadzieję, że to pozwoli ci rozwinąć zdolności przedsiębiorcze!
We współpracy z EURES, Europejskim Portalem Mobilności Zawodowej.
Więcej informacji:
Znajdź pracownika EURES
Warunki życia i pracy w państwach EURES
Baza ofert pracy EURES
Usługi EURES adresowane do pracodawców
Kalendarz wydarzeń EURES
Nadchodzące wydarzenia online
EURES na Facebooku
EURES na Twitterze
EURES na LinkedIn
Informacje szczegółowe
- Data publikacji
- 2 sierpień 2019
- Autorzy
- Europejski Urząd ds. Pracy | Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego
- Tematy
- Biznes/PrzedsiębiorczośćPorady i wskazówkiMłodzież
- Sektor
- Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles