Skip to main content
EURES
Artikkel2. august 2019Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

7 märki, et oled hingelt ettevõtja

Ettevõtjaid on igasuguseid, suuri ja väikesi, igas vanuses, igast soost ja igas riigis, kuid kõige edukamatel on teatud ühisjooned. See artikkel uurib neid ühisjooni ja aitab leida, kas oled hingelt ettevõtja.

7 signs that you could be an entrepreneur at heart
EURES

Sul on visioon

Steve Jobsi või Bill Gatesi vaadates võib arvata, et ettevõtjaks olemine tähendab ainult miljonite kokku ajamist ja maailma suurimaks tootemargiks saamist. Kuigi see võib olla eesmärk omaette, algab edukas äri ideest. Ettevõtjad oskavad hästi märgata turulünki, mida saab täita uue tootega, leida rahuldamata nõudluse või vanale probleemile uue lahenduse.

Suudad keskenduda tulevikule

Kuigi olevik on tähtis, peavad edukad ettevõtjad pidevalt silma peal ka tulevikul. Tekkivad probleemid, võimalused ja suundumused ei taba neid ootamatult, nii et nad suudavad püsida juhtpositsioonil ning kiiresti reageerida klientide ja tarbijate muutuvatele vajadustele.

Oskad (mõistlikult) riskida

Edukat ettevõtjat eristab edutust mõistlik riskimine. Ettevõtjad riskivad hoolikalt läbi mõeldes ja kavandades, mitte järsku. Ettevõtte rajamisel ja laiendamisel tuleb teatud määral riskida, kuid on oluline eristada riskimist ja hulljulgust. Edukas ettevõtja teab, millal riskida, aga ka seda, millal mitte.

Oled paindlik

Võime kohaneda muutustega on ärimaailmas edu saavutamiseks ülioluline. Turud ja inimesed on ettearvamatud. Kui ettevõtja suudab ootamatute olukordadega kohaneda (ja mitte nendega võidelda), aitab see tal edu saavutada.

Oled empaatiavõimeline

Edukat ettevõtjat peetakse sageli jõhkraks, kes mõtleb ainult endale. Tegelikult on see harva nii. On oluline, et töötajad, kliendid ja aktsionärid tunneksid, et nende hääl loeb ja seda arvestatakse. Kõige edukamad ettevõtjad suudavad arvestada äritegevuse kõigi osalejate arvamuste ja mõtetega ning neile selgelt öelda, kuidas liigutakse ühise visiooni poole.

Oled motiveeritud

Iseseisev tegutsemine tähendab, et pead end motiveerima ise, mitte lootma teistele. Ettevõtjatel ei ole juhti, kes kontrolliks nende tegevust, jälgiks, et nad järgivad tähtaegu, või noomiks tööle hilinemise pärast. Nad peavad ise tagama, et kõik sujub ladusalt ja töö valmib õigeks ajaks.

Motivatsiooni säilitamiseks on eelkõige vaja kirge. Kui su idee sind vaimustab, tegutsed selle saavutamise nimel otsusekindlalt.

Suudad taluda ebaõnnestumist

Ebaõnnestumine on ettevõtte rajamisel ja ettevõtjaks hakkamisel paratamatu. Need, kes suudavad ebaõnnestumist taluda ja sellest õppida, osutuvad pikas plaanis edukaks. Selle asemel, et pidada ebaõnnestumist häbiväärseks, näevad ettevõtjad neis võimalust areneda.

Need ongi 7 märki, mis näitavad, et oled hingelt ettevõtja. Loodetavasti saad nende järgi avastada endas ettevõtja.

Koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal).

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe töötajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusNõuanded ja soovitusedNoorus
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.