Skip to main content
Logo Evropské komise
EURES
Zpráva19 prosinec 2017Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Sedm rozšíření prohlížeče Chrome nutných pro každého pracovníka

Sven Dahlin napsal elektronickou knihu o tom, jak efektivně pracovat s aplikací Microsoft Excel, pořádá webináře a pracuje pro švédskou společnost Tradera Rabattkoder. Napadlo nás, že se jej jakožto odborníka na efektivitu zeptáme, jaká rozšíření prohlížeče Chrome by doporučil pro zvýšení produktivity práce.

7 Chrome extensions every worker bee needs
EURES

 

Lightshot

Potřebujete-li rychle pořídit snímek něčeho na záložce prohlížeče Chrome, je toto rozšíření pro vás to pravé. Stačí zmáčknout tlačítko „Take a screenshot“ (Pořídit snímek) a otevře se nová záložka, kde si vyberete, co chcete sdílet nebo uložit. V případě fotografie můžete dokonce použít Google a vyhledat podobné fotografie. Než snímek budete sdílet nebo jej uložíte, můžete na něj také něco nakreslit a zvýraznit cokoli, na co chcete ostatní upozornit.

Momentum

Momentum se ukáže pokaždé, když v prohlížeči Chrome otevřete novou záložku. Zobrazí čas, datum, počasí a několik dalších věcí, ale především seznam úkolů. Schůzky si zapisujete do kalendáře, ale co všechny velké a malé úkoly, které nejsou stanovené na konkrétní čas? Snadno vidíte, na co se máte zaměřit, a můžete jednoduše přidávat další úkoly. Když nějaký úkol splníte, odeberete jej a můžete přejít na další.

Text Mode

Na spoustě stránek je nesmírné množství informací, takže může být těžké se soustředit na text. Text Mode je jednoduché rozšíření, které odstraní všechno kromě textu a také vše zobrazí černobíle. Je to skvělé rozšíření, pokud potřebujete zpracovat spoustu informací za krátkou dobu.

LastPass

Všechna ta hesla... a přihlašovací údaje. Není možné si je pamatovat, pokud ovšem nepoužíváte pokaždé stejné heslo, což jak všichni víme, se rozhodně nedoporučuje. LastPass je služba, která bezpečně uchovává vaše hesla a uživatelská jména v „trezoru“, takže jsou snadno přístupná, ale jen pro vás.

All-in-One Messenger

Používá firma, pro kterou pracujete, více komunikačních programů, jako je Skype, Slack nebo WhatsApp? All-in-One Messenger všechny tyto programy sloučí do jednoho okna, takže mezi nimi nemusíte přeskakovat. Skvělý způsob, jak ušetřit čas.

Grammarly pro Chrome

Grammarly je perfektní pro ty, kdo musejí psát anglicky. Toto rozšíření kontroluje pravopis i gramatiku, zajišťuje, aby se text snadno četl a působil profesionálně. Měsíčně nabízí zdarma až 400 korektur.

SimilarWeb

Potřebujete si ověřit provoz na internetových stránkách za posledních šest měsíců? Rozšíření SimilarWeb přesně tohle dělá a zároveň vám nabídne další údaje, například z jakých zemí návštěvníci pocházejí a zda se na stránky dostali prostřednictvím sociálních sítí, vyhledávačů nebo odkazů. Tyto informace nikdy nejsou 100% přesné, ale můžete si na jejich základě udělat dobrý obrázek například o tom, zda byste měli spolupracovat s určitým vlivným člověkem.

Chcete se dozvědět víc o tom, jak co nejlépe využít pracovní den? Nezapomeňte si přečíst náš poslední článek: Pět tipů pro efektivní práci.

 

Související odkazy

Lightshot

Momentum

Text Mode

LastPass

All-in-One Messenger

Grammarly pro Chrome

SimilarWeb

Tradera Rabattkoder

Rozšíření prohlížeče Chrome

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradce EURES

Pracovní a životní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Rady a tipy
Související sekce
Život a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.