Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2018. gada 28. februārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 6 min

Seši padomi par programmu Microsoft Word, lai jūs to izmantotu lietderīgāk

Uzskata, ka Microsoft Office ar 1,2 miljardiem lietotāju ir viena no vispopulārākajām programmatūras pakotnēm pasaulē.Microsoft Word ir šīs pakotnes neatņemama daļa, un iespējams, jums savā darba vai privātajā dzīvē būs daudzas reizes jāsaskaras ar programmu Word.

6 Microsoft Word tips to boost your efficiency

Tā ir daudzpusīga programma ar daudzām gudrām iespējām un noderīgām saīsnēm. Dažas no tām, ko esam iecienījuši visvairāk, mēs aplūkosim šajā rakstā, kurš, cerams, palīdzēs jums izmantot programmu Word lietderīgāk un efektīvāk.

Jāatzīmē, ka šajā rakstā mēs strādājam ar Word 2016, tādēļ, ja jums ir kāda no iepriekšējām programmas versijām, dažas no iespējām var nebūt pieejamas.

Notīrīt visu formatējumu

Darbība “notīrīt visu formatējumu” mūsu uztverē ir viena no labākajām programmas Word izmaiņām, kas veiktas kopš atteikšanās no bēdīgi slavenās saspraudes. Kā norāda nosaukums, šī iespēja ļauj atlasītajam tekstam ātri un viegli noņemt visu formatējumu, atgriežoties pie noklusējuma iestatījumiem.

Kādēļ tas ir tik noderīgi? Piemēram, ja jūs kādreiz Word dokumentā esat kopējis un ielīmējis tekstu no citas vietas (piemēram, interneta), jūs varbūt esat ievērojis, ka iekopēti nav tikai vārdi vien, un dokumentā ir redzami vārdi ar visu formatējumu. Fonta lieluma, fonta veida, fonta krāsas un rindstarpu izmaiņu veikšana ir laikietilpīgs process, un dažreiz jūs varat saskarties ar elementiem, ko mainīt nav jūsu spēkos, lai kā jūs censtos. Šī problēma tiek atrisināta, uzklikšķinot uz pogas “Notīrīt visu formatējumu” (Sākums > Fonts > ikona “Notīrīt visu formatējumu” augšējā labajā stūrī).

Formāta kopētājs

Turpinot par formatēšanas tēmu, iespēja “Formāta kopētājs” ļauj jums pārkopēt formatējumu no vienas vietas uz citu. Šo funkciju var ātri un viegli lietot; jums ir tikai jāiezīmē teksts ar formatējumu, ko vēlaties kopēt, jāizvēlas rīks “Formāta kopētājs” (Sākums > Starpliktuve > Formāta kopētājs) un jānoklikšķina uz teksta vai teksta daļas, kam vēlaties piemērot attiecīgo formatējumu. Noklikšķinot vienreiz uz šīs opcijas, jūs varat nokopēt formatējumu vienu reizi pirms rīka atspējošanas. Veicot dubultklikšķi, šī opcija tiek saglabāta ieslēgtā stāvoklī un ļauj jums pārkopēt vienu un to pašu formatējumu vairākas reizes.

Stili

“Stili” pēc būtības ir rīka “Formāta kopētājs” tālāka uzlabojuma veids. Lai gan sākumā tie var šķist nedaudz biedējoši, tie patiešām tikai parāda, kā iepriekš noteikt tādus parametrus kā fonta lielums, fonta krāsa, rindstarpas u. tml. Šī iespēja var būt īpaši noderīga, strādājot ar garākiem dokumentiem, un tā palīdzēs jums izvairīties no ritināšanas atpakaļ teksta lappusēs, lai atrastu konkrētu formatējumu, ko vēlaties kopēt.

Kad esat iestatījis savus stilus, jūs varat tos uzreiz piemērot savā dokumentā. Stilu saraksta rūts ir atrodama sadaļā Sākums > Stili, un rūts labajā pusē ir redzamas trīs bultiņas — augšup vērsta bultiņa, lejup vērsta bultiņa un lejup vērsta bultiņa ar līniju tās augšpusē. Noklikšķinot uz šīs trešās bultiņas, jums ir iespēja izveidot pašam savus stilus.

Satura rādītājs

Satura rādītāja iekļaušana ir diezgan vienkāršs process, un viena no šā procesa sarežģītākajām daļām varētu būt šīs opcijas atrašana. Opcija “Satura rādītājs” ir pieejama nevis cilnē “Ievietošana”, kā varētu domāt, bet — sadaļā Atsauces > Satura rādītājs. Noklikšķinot uz ikonas “Satura rādītājs”, jūs atverat nolaižamu izvēlni ar visiem noklusējuma satura rādītājiem, ko jūs varat iekļaut savā dokumentā.

Tagad jums ir divas iespējas – izmantot noklusējuma satura rādītāju vai izveidot pielāgotu satura rādītāju. Ja jūs nevēlaties pielāgot sev vajadzīgo satura rādītāju vai nav pārliecības par darbu ar stiliem, jums, iespējams, vajadzētu izmantot kādu no noklusējuma satura rādītājiem. Noklikšķiniet uz vēlamā satura rādītāja, lai to pievienotu savam dokumentam un varētu sākt tā izmantošanu.

Ja jūs jau esat izmantojis kādu no noklusējuma virsraksta stiliem (ko parasti sauc “virsraksts 1”, “virsraksts 2” vai “virsraksts 3”), tad visi šajos stilos veidotie virsraksti automātiski būs attēloti satura rādītājā. Ja minētos stilus neesat izmantojis un satura rādītājs ir tukšs, neuztraucieties, jo jūs varat manuāli atlasīt virsrakstus, ko vēlaties iekļaut. Vispirms iezīmējiet attiecīgo virsrakstu. Pēc tam izvēlieties opciju “Pievienot tekstu” un, visbeidzot, atlasiet piemēroto līmeni. Nākamreiz, kad atsvaidzināt savu satura rādītāju, virsraksti būs redzami.

Pielāgoti satura rādītāji ir nedaudz sarežģītāki, un mēs paļaujamies uz Microsoft ekspertu skaidrojumu par to veidošanas procesu, tādēļ, ja vēlaties pilnībā kontrolēt savu satura rādītāju, pārliecinieties, ka esat iepazinies ar šo ekspertu sniegtajiem padomiem.

Jūsu pēdējās darbības atkārtošana (F4)

Darbs, izmantojot tādu programmu kā Word, dažreiz var ietvert darbību atkārtošanu. Laba ziņa ir, ka pēdējās darbības automātiskai atkārtošanai, cik daudz reižu vien vēlaties, jums ir iespēja vienkārši nospiest taustiņu F4, nevis katru reizi manuāli atkārtot šo darbību. Tas attiecas ne tikai uz programmu Word. Īsinājumtaustiņš F4 darbojas arī programmās Microsoft PowerPoint un Excel, un tas ievērojami ietaupa laiku.

Vienkārša iezīmešana

Iespēja “Izmaiņu reģistrēšana” ir pieejama jau daudzus gadus, bet opcija “Vienkārša iezīmēšana” ir atrodama šā rīka jaunākās redakcijās (Pārskatīšana > Reģistrēšana > “Vienkārša iezīmēšana” nolaižamajā lodziņā). Šī iespēja mums īpaši patīk, jo ļauj apskatīt gan teksta vietas, kurās ir veiktas izmaiņas, gan galīgo laboto teksta redakciju, un jums nav “jāurbjas” cauri visām reģistrētajām izmaiņām (kas var izraisīt diezgan lielu neskaidrību, jo īpaši, ja tekstu ir pārskatījuši vairāki redaktori!).

Ja vēlaties apskatīt kādu konkrētu veikto izmaiņu, vienkārši noklikšķiniet uz teksta kreisajā pusē esošās sarkanās līnijas, tādējādi aktivizējot šo iespēju.

Tādi ir šie seši padomi par programmu Microsoft Word, lai jūs to izmantotu lietderīgāk. Protams, programmā Word ir vēl daudzas citas lieliskas iespējas un saīsnes, bet šajā rakstā apskatītās iespējas mēs uzskatām par īpaši noderīgām. Mēs ceram, ka jūs domājat tāpat!

 

Papildu informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • EURES labākā prakse
  • EURES apmācība
  • Iekšējās EURES ziņas
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.