Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2018 m. vasario 28 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 4 min

6 patarimai, kaip efektyviau dirbti programa Microsoft Word

Microsoft Office yra vienas populiariausių programinės įrangos paketų pasaulyje. Apskaičiuota, kad juo naudojasi 1,2 mlrd. vartotojų. Neatsiejama šio paketo dalis – programa Microsoft Word. Didelė tikimybė, kad su programa Word esate daugybę kartų susidūrę savo darbe arba asmeniniame gyvenime.

6 Microsoft Word tips to boost your efficiency

Tai universali programa, turinti daugybę patogių funkcijų ir naudingų nuorodų. Šiame straipsnyje aptarsime keletą mūsų mėgstamiausių funkcijų, kurios, tikėkimės, padės jums efektyviau ir veiksmingiau išnaudoti laiką dirbant programa Word.

Reikėtų pažymėti, kad šiame straipsnyje kalbame apie programą Word 2016, todėl, jeigu naudojate ankstesnę versiją, kai kurios funkcijos gali neveikti.

Valyti visą formatavimą

Mūsų kuklia nuomone, funkcija „Valyti visą formatavimą“ – vienas geriausių pakeitimų, padarytų programoje Word, panaikinus nepasiteisinusią sąvaržėlės funkciją. Kaip matyti iš pavadinimo, naudojantis šia funkcija galima greitai ir lengvai panaikinti visą pasirinkto teksto formatavimą ir atkurti numatytąsias nuostatas.

Kodėl ši funkcija tokia naudinga? Jeigu kada nors iš kitur (pvz., interneto) kopijavote ir klijavote tekstą į programą Word, turbūt pastebėjote, kad taip perkeliamas ne tik tekstas, bet ir visas formatavimas. Norint pakeisti šrifto dydį, tipą, spalvą ir tarpus tarp eilučių sugaištama daug laiko, be to, kad ir kaip stengtumėtės, kartais tam tikrų elementų pakeisti neįmanoma. Pasirinkę funkciją „Valyti visą formatavimą“, šią problemą išspręsite vos vienu mygtuko spustelėjimu (Pradžios puslapis > Šriftas > piktograma „Valyti visą formatavimą“ viršutiniame dešiniajame kampe).

Formatavimo teptukas

Toliau kalbant apie formatavimą, funkcija „Formatavimo teptukas“ leidžia nukopijuoti formatavimą iš vienos vietos į kitą. Galite greitai ir lengvai pasinaudoti šia funkcija – tiesiog pažymėkite formatavimą, kurį norite nukopijuoti, pasirinkite priemonę „Formatavimo teptukas“ (Pradžios puslapis > Mainų sritis > Formatavimo teptukas) ir spustelėkite ant teksto, kuriam norite taikyti šį formatavimą. Spustelėję šią parinktį vieną kartą, galėsite nukopijuoti formatavimą vieną kartą. Vėliau priemonė taps neaktyvi. Spustelėję du kartus, šią parinktį įjungsite ir tą patį formatavimą galėsite nukopijuoti keletą kartų.

Stiliai

Funkcija „Stiliai“ iš esmės yra pažangesnė priemonės „Formatavimo teptukas“ forma. Nors iš pradžių gali būtų neaišku, kaip naudotis šia funkcija, iš tikrųjų tai tėra būdas iš anksto nustatyti tokius dalykus kaip šrifto dydis, šrifto spalva, tarpai tarp eilučių ir pan. Tai gali būti itin naudinga dirbant su didesniu dokumentu, todėl jums nereikės grįžti į ankstesnius puslapius, kad rastumėte konkretų formatavimą, kurį norite nukopijuoti.

Nustatę savo stilių nuostatas, šiuos stilius galėsite nedelsdami pritaikyti savo dokumente. Stilių peržiūros sritį galite rasti spustelėję Pradžios langas > Stiliai. Dešinėje srities pusėje pateikiamos trys rodyklės – į viršų, į apačią ir rodyklė į apačią su linija virš rodyklės. Spustelėję šią trečią parinktį, galėsite sukurti savo stilius.

Turinys

Įterpti turinį gana paprasta, tačiau daugiausia keblumų visų pirma gali kilti ieškant atitinkamos parinkties. Nors gali atrodyti, kad turinio funkcija prieinama pasirinkus kortelę „Įterpti“, iš tiesų ją galite rasti spustelėję Nuorodos > Turinys. Spustelėjus parinktį „Turinys“, pasirodys išskleidžiamasis sąrašas su visomis numatytosiomis lentelėmis, kurias galite įterpti į savo dokumentą.

Turite dvi galimybes: naudoti numatytąją lentelę arba susikurti savo lentelę. Jeigu nenorite pats kurti lentelės arba jums trūksta žinių dirbant su stiliais, turbūt geriausia rinktis vieną iš numatytųjų lentelių. Pirmiausia norėdami pradėti darbą, spustelėkite ant lentelės, kad įterptumėte ją į savo dokumentą.

Jeigu jau naudojate keletą numatytųjų antraščių stilių (paprastai jos vadinamos „1 antraštė“, „2 antraštė“ arba „3 antraštė“), bet kurios šių stilių antraštės bus automatiškai perkeltos į turinį. Jeigu jų nenaudojate ir jūsų lentelė tuščia, nesijaudinkite, galite rankiniu būdu pasirinkti antraštes, kurias norite įtraukti. Pirmiausia pažymėkite norimą antraštę. Tuomet spustelėkite parinktį „Įtraukti tekstą“ ir galiausiai pasirinkite atitinkamą lygmenį. Antraštės bus rodomos, kai kitą kartą atnaujinsite turinį.

Pačiam susikurti norimo formato turinį yra šiek tiek sudėtingiau. Šį procesą gali geriau paaiškinti Microsoft specialistai, todėl peržiūrėkite jų patarimus, jeigu norite patys parengti visą lentelę.

Kartoti paskutinį veiksmą (F4)

Dirbant tokia programa kaip Word, kartais gali reikėti kartoti veiksmus. Gera naujiena ta, kad užuot kaskart rankiniu būdu atlikę tą patį veiksmą, galite tiesiog spustelėti mygtuką F4 ir jūsų paskutinis veiksmas automatiškai bus pakartotas tiek kartų, kiek norėsite. Be to, ši funkcija prieinama ne tik programoje Word; mygtuką F4 taip pat galite naudoti programose Microsoft PowerPoint bei Excel, taip sutaupydami nemažai laiko.

Paprastasis keitimų rodinys

Funkcija „Sekti keitimus“ buvo sukurta prieš daug metų, tačiau neseniai ją papildė parinktis „Paprastasis keitimų rodinys“ (Peržiūra > Sekimas > „Paprastasis keitimų rodinys“ išskleidžiamajame langelyje). Ši funkcija ypač patogi, nes ja naudodamiesi galite pamatyti, kur padarytas pakeitimas ir koks yra galutinis rezultatas, ir jums nereikės peržiūrėti visų padarytų pakeitimų (tai gali būti gana keblu, jeigu naudojatės keliomis rengyklėmis).

Norėdami pamatyti, kas konkrečiai pakeista, tiesiog spustelėkite ant raudonos linijos kairėje teksto pusėje ir taip pamatysite išsamią informaciją.

Taigi, štai 6 patarimai, kaip padidinti efektyvumą dirbant programa Microsoft Word. Žinoma, programoje Word yra daug kitų puikių funkcijų ir nuorodų, tačiau pateikėme keletą, kurios mums atrodo itin naudingos. Tikimės, kad jos bus naudingos ir jums.

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

„Drop’pin@EURES“

EURES konsultanto paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
  • EURES geriausia praktika
  • EURES mokymai
  • Vidinės EURES naujienos
Susijusios skiltys
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.