Skip to main content
EURES
Naujienų straipsnis2017 m. gruodžio 14 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

5 patarimai, kaip dirbti našiai

Našus darbas turi daugybę privalumų. Jūs ne tik be didelio triukšmo padarysite įspūdį savo vadovui bei bendradarbiams, bet ir galėsite skirti daugiau laiko toms užduotims, kurios jums ypač įdomios. O svarbiausia, kad našus darbas padės patirti mažiau streso ir labiau pasitikėti savo gebėjimais!

5 tips for working efficiently
EURES

Mūsų naujausiame straipsnyje kalbama apie tai, kaip dirbti našiau, ir patariama, nuo ko derėtų pradėti.

Planuokite ir nusistatykite prioritetus

Darbo aplinka gali būti varginanti. Daug triukšmo, daug žmonių, kurie reikalauja jūsų dėmesio, daug darbų, kuriuos reikia atlikti iki darbo dienos pabaigos. Planuodami laiką galėsite labiau sutelkti dėmesį ir geriau išnaudoti savo gebėjimus. Gal vertėtų dienos pradžioje apžvelgti užduotis, kurias turite atlikti, o po to išsiaiškinti, kaip ir kokia tvarka jų imsitės? Pagelbės sąrašai, priemonės ar metodai, o planas padės ne tik veiksmingai nusistatyti prioritetus, bet ir patirti mažiau nerimo, kuris kyla, kai vienu metu mėginama dirbti daugybę darbų.

Naudokitės kalendoriumi

Kalendorius yra geriausia priemonė efektyviai planuoti darbo krūvį ir darbą. Pasižymėkite visus susitikimus bei svarbius terminus ir pasirūpinkite, kad nieko nepraleistumėte. Jei visoms užduotims numatysite konkretų laiką, galėsite iškart pamatyti, kada turite laisvo laiko ir galite padėti kitiems, o kada jums pačiam būtų reikalinga pagalba.

Jei naudojatės e. pašto sistema, pvz., „Microsoft Outlook“, savo užduotis galite pasižymėti joje įdiegtame kalendoriuje. Tokiose programose yra daug įvairių kitų funkcijų, padedančių našiai dirbti, tad išbandykite jas.

Programėlėmis naudokitės išmaniai

Jau kalbėjome apie programėles, kurios gali padėti jums efektyviau organizuoti savo darbo dieną, tačiau viena yra jas susirasti, o visai kas kita – jomis iš tiesų kasdien naudotis. Skirkite laiko išmokti naudotis programėlėmis savo profesiniame gyvenime – šios nedidelės pastangos gali turėti didelį poveikį ateityje.

Viską gerai išsiaiškinkite

Kad ir kur dirbtumėte, greičiausiai jums užduočių skirs kiti žmonės. Puiku, jei jie pasako viską, ką jums reikia žinoti. O jei ne, nebijokite klausti. Pasistenkite suprasti, ko iš jūsų tikimasi, – ir sutaupysite laiko, nes nebereiks bėgioti pirmyn atgal, kad viską išsiaiškintumėte. Taip padidės ne tik jūsų pačių, bet ir kolegų darbo našumas!

Skirkite lauko apgalvoti

Savistaba ir savęs vertinimas yra svarbi profesinio gyvenimo dalis. Jei kiekvienos darbo dienos (arba darbo savaitės, jei jums taip labiau tinka) pabaigoje skirsite laiko savo padarytai pažangai įvertinti, sužinosite, kas pavyko, kas ne ir ką būtų galima patobulinti. Natūraliai dėl to padidės darbo našumas ir efektyvumas, todėl tikrai verta tam skirti laiko.

Imkitės iniciatyvos

Nors svarbu prašyti pagalbos, kai jos prireikia, visada bus aplinkybių, kuriomis atsakymą galite rasti patys. Jei nesate tikras, kaip ką nors daryti, galbūt vertėtų skirti kelias minutes ir pamėginti tai išsiaiškinti? Internetas yra nuostabus informacijos, patarimų ir rekomendacijų šaltinis; dažnai paaiškėja, kad kažkas kitas jau buvo susidūręs su panašia problema ir rado jos sprendimą, kurį galite išbandyti ir jūs. Išspręsti problemą savo jėgomis gali būti labai malonu, be to, įgysite papildomų įgūdžių ir žinių, kurios pravers ateityje.

Ieškote daugiau gudrybių ar patarimų, kaip sėkmingai dirbti? Pasidomėkite5 patarimais pradedančiam stažuotojui arba mokiniui ir kaip padaryti gerą pirmąjį įspūdį… per pirmąsias dvi savaites.

 

Susijusios nuorodos

kitų funkcijų, padedančių našiai dirbti

programėles, kurios gali padėti jums efektyviau organizuoti savo darbo dieną

 

Daugiau informacijos

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
Nurodymai ir patarimaiJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.