Skip to main content
EURES
Raksts par jaunumiem2021. gada 22. janvārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Pieci ieteikumi veselīgam darba un privātās dzīves līdzsvaram ziemas COVID-19 ierobežojumu laikā

Ziemas mēnešos jūs jūtaties mazāk motivēts un pavadāt vairāk laika mājās. Tas var apgrūtināt veselīgas darba un privātās dzīves līdzsvara saglabāšanu, un COVID-19 ierobežojumi nepalīdz. Iepazīstieties ar pieciem labākajiem ieteikumiem ziemas ierobežojumu pārvaldībai!

5 tips for a healthy work-life balance during winter COVID-19 restrictions
EURES

1.Par prioritāti nosakiet veselību

Ir svarīgi atcerēties rūpēties par sevi, regulāri dodoties prom no galda un meklējot sportošanas veidus. Pastāv plašs tiešsaistes nodarbību klāsts, kas atvieglo treniņus iekštelpās jums piemērotā laikā – neatkarīgi no tā, vai jums labāk patīk joga vai augstas intensitātes treniņi, vispiemērotākie vingrojumi ir pieejami ikvienam.

2.Pieņemiet lēmumu par ziemas rutīnu

Jūsu vasaras tāldarba režīms var nebūt piemērots īsākām dienām un aukstākai temperatūrai ziemas periodā. Dienas režīma laika pielāgošana var jums palīdzēt panākt labākus rezultātus dienas garumā. Apsveriet iespēju doties pastaigās vai atvēlēt laiku džogingam pusdienu pārtraukumā, nevis pēc darba, lai maksimāli izmantotu dienasgaismu. Ja jūs spējat strādāt elastīgi, varat pat nedaudz mainīt darba laiku, lai gūtu maksimālu labumu no dienasgaismas, kad dodaties uz mājām.

3.Ievērojiet tos pašus pamatnoteikumus

Ja strādājat no mājām, mēģiniet saglabāt labus ieradumus. Darba ierobežošana līdz vienai telpai savā mājā, darba uzsākšana vienā un tajā pašā laikā katru dienu, biroja telpas tīrīšana un regulāri pārtraukumi, noņemot acis no ekrāna un dodoties prom no galda, lai izkustinātu kājas, var palīdzēt saglabāt labu darba un privātās dzīves līdzsvaru. Ja jau ilgu laika periodu esat saskāries ar COVID-19 ierobežojumiem, mēģiniet neatteikties no labiem ieradumiem.

4.Palieciet komunikabls

Lai gan COVID-19 ierobežojumi var jums liegt apmeklēt savu darbavietu vai satikt draugus,Zoom, Microsoft Teams un Facetime var būt lieliski rīki saziņai ar cilvēkiem. Vēl varat svinēt dzimšanas dienas un svētkus, sūtot apsveikuma kartiņas un uzdzerot tējas tasi vai glāzi vīna ar Zoom palīdzību. Cenšanās piecas minūtes parunāt ar kolēģiem, izmantojot savu kameru, varētu būtiski uzlabot jūsu dienu, un jūs varētu būt vienīgā persona, ar kuru viņi runā, strādājot no mājām.

5.Meklējiet izklaidi tiešsaistē

Sakarā ar COVID-19 arvien vairāk pasākumu ir pieejami tiešsaistē. Tas nozīmē, ka varat apmeklēt koncertus, viktorīnas, izstādes, komēdiju izrādes un ēdiena gatavošanas nodarbības no dzīvojamās istabas! Šie pasākumi var jums dot iespēju palūkoties uz nedēļas beigām un radīt izklaidējošas atmiņas, lai dalītos ar draugiem, sekojot valdības norādījumiem.

Lūk, pieci padomi, kā saglabāt veselīgu darba un privātās dzīves līdzsvaru ziemas COVID-19 ierobežojumu laikā. Lai saņemtu vairāk padomu par tāldarbu, ielūkojieties “Mūsu darbs no mājām” ar pieciem vienkāršiem soļiem.

 

Saistītās saites:

Zoom

Microsoft Teams

Facetime

Padariet darbu no mājām vienkāršāku ar pieciem vienkāršiem soļiem

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaEURES apmācībaIeteikumi un padomiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.