Skip to main content
EURES
Artikkel22. jaanuar 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

5 nõuannet, kuidas säilitada töö ja eraelu õige tasakaal talviste COVID-19 piirangute ajal

Talvekuudel võid tunda end vähem motiveerituna ja veeta rohkem aega kodus. See raskendab töö- ja eraelu õige tasakaalu säilitamist ning COVID-19 piirangud süvendavad probleemi veelgi. Loe meie 5 nõuannet talvepiirangutega toimetulekuks.

5 tips for a healthy work-life balance during winter COVID-19 restrictions
EURES

1.Sea oma tervis esikohale

On tähtis hoolitseda iseenda eest, tehes kontoritöös regulaarseid pause ja leides võimalusi treenimiseks. Suur hulk veebikursusi võimaldavad sobival ajal siseruumides treenida – ja igaüks leiab midagi sobivat, harrastagu ta joogat või intensiivset treeningut.

2.Loo talvine päevakava

Suvine kodutöö päevakava ei pruugi olla sobilik lühemate päevade ja külmema temperatuuriga talvekuudel. Päevakava muutmine võib aidata sul päeva paremini planeerida. Proovi jalutada või joosta lõunapausi ajal, mitte pärast tööd, et päevavalgust ära kasutada. Kui sul on paindlik tööaeg, võid isegi töögraafikut veidi muuta, et töö lõppedes veel päevavalgust nautida.

3.Järgi samu põhireegleid

Kodust töötades püüa järgida häid tavasid. Tööta ühes kindlas ruumis, alusta tööd iga päev samal ajal, hoia oma kodukontor puhas, tee regulaarseid pause, suunates pilgu ekraanilt eemale ja tõustes laua tagant püsti, et jalgu sirutada – kõik see aitab säilitada töö ja eraelu õige tasakaalu. Kui oled järginud COVID-19 piiranguid juba pikka aega, püüa neid häid harjumusi hoida.

4.Suhtle inimestega

Kuni COVID-19 piirangud ei lase sul töökohta minna ega sõpru külastada, aitavad Zoom, Microsoft Teams ja Facetime sul inimestega suhelda. Sünnipäevi ja pidusid saab endiselt tähistada, saates õnnitluskaardi või nautides tassikest teed või kohvi Zoomi kaudu. Kui vestled kolleegidega kaameras kasvõi viis minutit, võib see elavdada sinu päeva ja pakkuda su kodust töötavatele kolleegidele võib-olla ainsa võimaluse sel päeval kellegagi suhelda.

5.Otsi meelelahutust veebis

Üha rohkem üritusi toimub COVID-19 tõttu veebis. See tähendab, et saad osaleda kontsertidel, viktoriinidel, näitustel, komöödiaetendustel ja kokakursustel oma elutoas! Need üritused võivad olla su nädalavahetuse kõrghetk ja aitavad luua toredaid mälestusi, mida saad sõpradega jagada, järgides samas ametlikke piiranguid.

Need olidki meie 5 nõuannet, mis aitavad hoida töö ja eraelu õiget tasakaalu talviste COVID-19 piirangute ajal. Lisanõu kodust töötajatele on siin: Lihtsusta kodustöötamist – viis lihtsat nõuannet.

 

Seotud lingid

Zoom

Microsoft Teams

Facetime

Lihtsusta kodustöötamist – viis lihtsat nõuannet

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusEURESe koolitusNõuanded ja soovitusedNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.