Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis5 spalis 2017Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

5 didžiausi darbo praktikos privalumai

Jonna Dromberg (22 metų) atlieka praktiką įmonės CupoNation Suomijos padalinyje. Žinant, kad jai ką tik pasiūlyta pameistrystė įmonėje, niekas geriau nesugebėtų pristatyti penkių didžiausių darbo praktikos privalumų…

5 great benefits of doing an internship
EURES

Realus pasaulis

Greičiausiai galėsite įsivaizduoti obuolio skonį, jei jį jums kas nors apibūdins, tačiau, norint tikrai jį sužinoti, būtina paragauti pačiam. Tas pats pasakytina apie mokslą. Perskaitę teorinį paaiškinimą knygoje arba išklausę dėstytojo paaiškinimą, iš tiesų nesusidarote išsamaus vaizdo. Galite skaityti geriausias knygas pasaulyje tam tikra tema, pavyzdžiui, istorijos ar rinkodaros, tačiau tai niekada neprilygs tikrai gyvenimo patirčiai.

Mokslo ir praktikos derinimas suteikia iš tiesų tvirtą pagrindą karjerai. Mokslas suteikia teorinių žinių apie tai, kokią statybinę medžiagą reikia naudoti, tačiau vien tai neturi praktinės vertės.

Žingsniu priekyje

Ar įdarbintumėte žmogų, kuris turi tik teorinių savo srities žinių, ar vis dėlto pasirinktumėte tą, kuris turi tiek teorinių žinių, tiek praktinės patirties? Kalbant apie kiekvieną jauniems žmonėms skirtą nuolatinį darbą, visada bus daug norinčių jį gauti aplenkiant visus kitus.

Darbo praktika jums suteiks pranašumą, nes iš tiesų vienu žingsniu lenksite žmones, kurie praktinės patirties neturi. Be to, tai praturtina jūsų gyvenimo aprašymą, ir, nors niekas nesitiki, kad žinosite viską, visi pripažins, kad žinote daug daugiau nei tie, kurie niekada nepakėlė akių nuo knygų.

Darbo praktika gali būti privalumas, kurio jums reikia, kad gautumėte tokį nuolatinį darbą, kokio norite!

Įstabi patirtis

Man tikra atsakomybė buvo įstabi patirtis. Tai vienas iš tų dalykų, dėl kurių tobulėjate tiek kaip specialistas, tiek kaip žmogus. Svarbu tik rasti įmonę, kuri tinkamai vertintų jūsų gebėjimus, o ne skirtų nešioti dokumentus.

Kai jūsų vadovas pirmą kartą patiki jums įgyvendinti projektą, tai yra didelis iššūkis, todėl tikėtina, kad jausite didelę įtampą. Tačiau atminkite, kad šioje vietoje atsidūrėte ne per laimingą atsitiktinumą. Jums tokios galimybės suteikiamos dėl to, kas esate ir ką esate pajėgus atlikti. Jūsų vadovas jus įdarbino neatsitiktinai, ir, kai jis nusprendžia, kad jums galima patikėti svarbią užduotį, greičiausiai taip ir yra. Niekas nesako, kad bus lengva, tačiau tikrai sugebėsite atlikti skirtas užduotis ir baigę darbą jausitės tvirtesnis.

Kultūrinės žinios

Nepaisant to, ar praktiką atliekate gimtojoje šalyje ar užsienyje, tai jums suteikia galimybę pažinti naują darbo kultūrą. Vokietijoje reikalai dažnai tvarkomi kitaip, nei esu įpratusi Suomijoje. Nebūtinai geriau ar blogiau – tiesiog kitaip. Tokia patirtis išties padeda jums gerai suprasti, kaip įvairios įmonės vykdo savo veiklą. Kaupkite teigiamą patirtį ir tinkamai ja pasinaudokite!

Koja tarpdury

Niekada nemanykite, kad praktikanto darbui esate „per geras“. Įsitikinimas, kad iškart po mokyklos turėtumėte gauti nuolatinį darbą, gali baigtis karčiu nusivylimu. Dauguma įmonių siūlo darbo praktiką ir daug labiau tikėtina, kad gausite nuolatinį darbą, jei darbdaviai žinos, kas esate ir ką sugebate, nes jau bus jus išbandę praktiškai. O jei jie nesiūlo praktikos, ką gi ... kaip jau minėta, visada verta būti žingsniu priekyje.

Susidomėjote darbo praktika? Tuomet pasidomėkite Drop’pin@EURES, kad sužinotumėte daugiau apie jaunimui siūlomas galimybes, ir raskite tobulą darbo praktiką!

 

Susijusios nuorodos

„CupoNation“

5 patarimai ieškantiems stažuočių

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Temos
Nurodymai ir patarimaiJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.